مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله عکس: (تصاویر) ثبت گرم ترین دمای هوا در دره مرگ

9

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس مجله عکس

(تصاویر) ثبت گرم ترین دمای هوا در دره مرگجیوه دماسنج در دره مرگ کالیفرنیا به عدد 129.9 درجه فارنهایت (54.4 درجه سیلسیوس) رسید و گرم ترین دمای هوایی را که احتمالا تا کنون در زمین ثبت شده نشان داد.

به گزارش فرارو، بنابر گفته سازمان ملی هواشناسی(ان دبلیو اس NWS) این دمای هوا ساعت 3.41 عصر در حوالی فورانس کریک و نزدیک به مرز نوادا ثبت شد.

در بیانیه ای از ان دبلیو اس لاس وگاس آمده است: این درجه حرارت مشاهده شده به صورت مقدماتی بررسی شده و هنوز رسمی نشده است.

این نتیجه توسط مرکز ملی اطلاعات محیط زیست و سازمان هواشناسی جهانی (دبلیو ام او WMO) بیشتر بررسی خواهد شد.

بنابر گزارش دبلیو ام او، این ثبت فعلی از گرم ترین دمای هوای ثبت شده بر زمین، در دره مرگ هم به ثبت رسیده است.

در تاریخ 10 ژوئيه سال 1913 درجه حرارت 56.7 درجه سلسیوس در گرینلند رانچ ثبت شد. رکورد این دمای هوا بعد از این که دبلیو ام او در سپتامبر 1922 دمای 58 درجه لیبی را ثبت کرد، شکسته شد.

متخصصان می گویند که دمای ثبت شده لیبی به دلیل خطای انسانی، نوع دماسنج استفاده شده و ناسازگاری با دماهای سایر نقاط این منطقه، نادرست بود.

یکی از کارشناسان گفته که مطمئن است درجه حرارتی که در دره مرگ ثبت شده صحت دارد.

پروفسور رندی سرونی از دانشگاه ایالتی آریزونا و رهبر یک گروه در دبلیو ام او که بایگانی دمای هوای شدید را در اختیار دارند به واشنگتن پست گفت: هر آنچه تا کنون دیده ام نشان می دهد که این مشاهده درست است.

این درجه حرارت درحالی ثبت شد که شمار آتش سوزی ها در کالیفرنیا شدت یافته است و موج گرمای رکورد شکن این ایالت را فرا گرفته و قطعی های برق را موجب شده است.

Let’s block ads! (Why?)منبع خبر

گرد آوری : http://parinaz.net/

Comments are closed.