مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله عکس: (تصاویر) تلف شدن نیم میلیارد حیوان در آتش سوزی استرالیا

4

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس مجله عکس

(تصاویر) تلف شدن نیم میلیارد حیوان در آتش سوزی استرالیابا افزایش دمای هوا به ۴۰ درجه سانتیگراد در ایالت‌های مختلف استرالیا، آتش‌سوزی‌ که از دو ماه پیش در این کشور آغاز شده بود از کنترل خارج شده‌ است.

به گزارش فرارو، از زمان شروع آتش سوزی‌ها تا کنون دست کم ۲۴ نفر کشته شده‌اند و هزاران خانه به همراه میلیونها حیوان از بین رفته است.

طی یکی دو روز گذشته در بخش‌هایی از استرالیا، باران باریده و دمای هوا کمتر شده اما مقام‌های این کشور هشدار می‌دهند که شعله‌های آتش به زودی زبانه خواهند کشید.

اسکات موریسون، نخست وزیر استرالیا یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار به بازسازی مناطق آسیب دیده در دو سال آینده اختصاص داده است.

برآوردها نشان می‌دهد تقریباً نیم میلیارد (۴۸۰ میلیون) حیوان در آتش سوزی کشته شده‌اند. به گفته کارشناسان حیوانات بزرگ مانند کانگوروها و بسیاری از پرندگان قادر به فرار کردن و دور شدن از آتش هستند. اما گونه‌های جانوری که کمتر تحرک دارند و به جنگل وابسته هستند بیشتر در معرض خطر هستند.

بیشترین آتش‌سوزی‌ها در ایالت ویکتوریا بوده و افزایش دما، بادهای قوی و گردباد وضعیت خطرناکی را در این ایالت ایجاد کرده است..

Let’s block ads! (Why?)منبع خبر

گرد آوری : http://parinaz.net/

Comments are closed.