مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله عکس: (تصاویر) انفجار بزرگ بیروت با کاخ و موزه مشهور چه کرد؟

3

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس مجله عکس

(تصاویر) انفجار بزرگ بیروت با کاخ و موزه مشهور چه کرد؟در پی انفجار بزرگ بیروت موزه و کاخ سورسوک نیز به شدت آسیب دیده اند.

به گزارش فرارو، موزه سورسوک یکی از جاهایی است که در اثر انفجار بندر بیروت به شدت آسیب دیده است. زینا آیدا، مدیر موزه که هنگام وقوع انفجار در موزه بود می گوید: این بزرگترین انفجاری است که تاکنون شاهد آن بوده ام، موزه ویران شده اما خوشبختانه هیچ یک از کارمندان این موزه زخمی نشده اند.

موزه سورسوک در برابر خشونت‌های فرقه‌ای و یا حملات نظامیان اسرائیلی مقاومت کرد ، اما تأثیر انفجار بیروت طی روزهای گذشته سرانجام منجر به ویرانی و تخریب موزه شد.

کاخ و موزه سوسوک در سال 1860 در محله اشرفیه بیروت بر روی تپه‌ای مشرف به بندر اکنون تخریب شده ساخته شد و خانه نیکلاس سورسوک، نیکوکار و جمع‌کننده آثار هنری لبنانی بود که پس از مرگ، آن را به بیروت با دستورالعمل های تبدیل کاخ به موزه عمومی، اعطا کرد.

این موزه شامل پنج هزار اثر از هنرهای نقاشی، مجسمه‌ها و قطعه‌هایی با قدمت دو قرن مربوط به قرن هجدهم و نوزدهم را دربرمی‌گیرد.

قدرتمند در بندر بیروت حدود 200 کشته و بیش از 5000 زخمی بر جای گذاشته است. به گفته نخست وزیر لبنان، تحقیق در مورد حدود 2750 تن نیترات آمونیوم انفجاری تخمین زده شده که به مدت شش سال در این محل ذخیره شده است.

Let’s block ads! (Why?)منبع خبر

گرد آوری : http://parinaz.net/

Comments are closed.