مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله ستاره ها: گفت و گوی جذاب با دارا حیایی/ توصیه‌های امین حیایی به فرزندش برای بازیگری + عکس

2

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس چهره ها

گفت و گوی جذاب با دارا حیایی/ توصیه‌های امین حیایی به فرزندش برای بازیگری


دارا حیایی، فرزند امین حیایی که برای بار اول بعنوان بازیگر در مجموعه تلویزیونی« از سرنوشت» حاضر شده است، پدرش را منتقد سرسخت بازیگری اش می داند.

به گزارش مهر، دارا حیایی فرزند امین حیایی قبل از این در فیلم سینمایی« شعله ور » ساخته حمید نعمت الله بازیگری را تجربه کرده بود و اکنون در مجموعه تلویزیونی« از سرنوشت» به کارگردانی علیرضا بذرافشان با بازی در نقش جوانی« هاشم» بچه پرورشگاهی برای اولین بار در قاب تلویزیون ظاهر شده است.

پیش از این فصل اول این سریال به کارگردانی محمدرضا خردمندان از شبکه دو سیما پخش شده بود و این روزها فصل دوم این مجموعه تلویزیونی با حضور دارا حیایی در حال پخش است.

دارا حیایی در مورد فرآیند ایفای نقش هاشم و بازی در سریال« از سرنوشت» به مهر اعلام کرد:من شخصیت هاشم را از روش فیلمنامه شناختم که پس از یک ماه کار و حضور در سریال برایم آماده شد. البته درصورتی که سریال بطور همزمان تولید نمی شد، شاید فرصت بیشتری برای آشنایی داشتم ولی فصل ۱ و ۲ همزمان جلوی دوربین رفت و من امکان دیدن بازی بازیگران نقش کودکی شخصیت ها( هاشم و سهراب) را نداشتم.

بازیگر کودکی« هاشم»، مثل کودکی خودم بود

او افزود :هنرپیشه کودکی هاشم را در زمان پیش تولید دیدم. به نظرم خصوصیاتش مثل کودکی خودم داشت و برایم جالب بود. هاشم پس از زندگی سخت و مشکلات در کودکی با ورود به سن ۱۸ سالگی به دنبال عشق و تجربه زندگی می رود ، وی تصمیم دارد به آرزوهایش برسد ولی برای رسیدن به هر یک از این آرزوها باید تلاش کند و وضعیت جامعه اجازه رسیدن به آرزوهایش را نمی دهد اما او سخت تلاش می کند.

سریال از سرنوشت,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,اخبار بازیگراندارا حیایی و امین حیایی در نمایی از فیلم «شعله‌ور»

حیایی در مورد ارتباط عینی با شخصیت هایی از جنس کاراکتری که ایفا کرده است ، گفت:فکر می کنم اگر این مدل اشخاص را جستجو می کردم و رفتار آن ها را می دیدم، چیزی در وجودم خلق نمی شد و بیشتر به سمت تقلید از رفتار آن ها می رفتم. از پدرم و دیگر اساتید آموخته ام که از کاراکتر نوشته شده به یک درک برسم و برای شخصیت آن یک شناسنامه بنویسم و آن را زندگی کنم، اول باید در مورد هاشم به یک باور می رسیدم و بعد آن را بازی می کردم. درواقع اگر به سراغ افرادی که با این نوع آسیب ها مواجه بودند، می رفتم به عقیده خودم کاراکتر به تیپ تبدیل می شد و این ریسک بسیار بزرگی بود که حاضر به این ریسک در این مجموعه تلویزیونی نشدم.

توصیه های امین حیایی به فرزندش برای بازیگری

فرزند امین حیایی در مورد اینکه چه کمک هایی برای ایفای این نقش از پدرش دریافت نموده است ، توضیح داد:از توصیه های پدرم این است که همیشه خودت را در فضای فیلمنامه قرار بده و با شرایط فیلمنامه و شخصیت متولد شود. در زمانیکه فیلمنامه را می خواندم همیشه به این فکر می کردم اگر مانند هاشم به دنیا می آمدم چطور زندگی می کردم؛ در اصل توصیه پدرم این بود که باید به کاراکتر جان بدهم تا زنده شود و من این نقش را زندگی کردم.

او درباره فضای سریال هم گفت:به مخاطب این بشارت را می دهم که در فصل سوم با فضای بسیار متفاوتی در سریال« از سرنوشت» مواجه خواهند شد و هاشم دنیای متفاوتی را تجربه می کند.

قضاوت بیشتر با تلویزیون

حیایی که برای اولین بار است در یک سریال تلویزیونی حضور پیدا کرده است ، گفت:یک تجربه در سینما کسب کردم، در فیلم« شعله ور » حدود ۲ ماه با گروه همراه بودم که گروه بسیار خوبی بود و در سریال حدود ۸ ماه با گروه همراه شدم و بیش از آن که والدینم را ببینم افراد گروه را می دیدم؛ در واقع با عوامل سریال زندگی کردم و یک خانواده دیگر داشتم. به لحاظ بازی و مدیوم سینما و تلویزیون تفاوت چندانی ندارند، بازیگر باید در سریال همان قدر که در سینما انرژی صرف می کند، زمان بگذارد و روی بازی های یکدست هم متمرکز شود که بسیار کار سختی است. مخاطب تلویزیون ولی گسترده تر و بیشتر است و بازیگر در بوته قضاوت وسیع تری قرار می گیرد.

او درباره دغدغه پدرش نسبت به اولین حضور او در یک سریال تلویزیونی با اشاره به اینکه امین حیایی سریال« از سرنوشت» را دنبال می کند، گفت:با شروع بازی ام در سریال، استرسم دوبرابر شد چون پدرم منتقد جدی و سرسختی است و نگرانم از اینکه نکند یک درصد ناامیدش کرده باشم. همیشه می گوید وقتی احساس کردی که کارت را درست انجام دادی بدان اشتباه کردی!

sarpoosh

با این خبر موافقم با این خبر مخالفممنبع خبر

گرد آوری : http://parinaz.net/

Comments are closed.