مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله ستاره ها: نقاش معروفی که شکل بینی‌اش را دوست نداشت + عکس

3

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس چهره ها

نقاش معروفی که شکل بینی‌اش را دوست نداشت


نقاش معروفی که شکل بینی‌اش را دوست نداشتاختصاصی «تابناک با تو»؛ به نظر می‌رسد که رافائل، نقاش مشهور رنسانس شکل بینی خود را دوست نداشته ، بنابراین نسخه بهتری از بینی خود را در خودنگاره‌اش به تصویر کشید و جایگزین آن کرد.

دانشمندان دانشگاهی در رم به مناسبت پانصدمین سالگرد درگذشت این هنرمند با کمک نسخه‌های مصنوعی بقایای منسوب به «رافائل» اقدام به بازسازی تصویر سه بعدی از چهره این هنرمند کردند. این بازسازی‌ با استفاده از ماسک گچی جمجمه او است که در سال ۱۸۳۳ تهیه شده است.

نقاش معروفی که شکل بینی‌اش را دوست نداشت

عکس واقعی دماغ رافائل براساس مجسمه گچی به جای مانده

متیا فالکونه استاد زیست شناسی مولکولی در دانشگاه گفت: او قطعاً در خودنگاره‌اش بینی خود را بهتر نشان داده‌است. بینی او (…) کمی بزرگتر بود. رافائل در سال ۱۵۲۰ در رم در سن ۳۷ سالگی، پس از اینکه به احتمال زیاد به ذات الریه مبتلا شد، درگذشت و در پانتئون رم به خاک سپرده شد.

خودنگاره رافائل معمولاً در گالری اوفتسی در فلورانس نمایش داده می‌شود، اما اکنون برای شرکت در نمایشگاهی به مناسبت ۵۰۰ سالگی درگذشت وی در رم در معرض دید گذاشته شده‌است. رافائل حدود ۱۵ سال قبل از مرگ، تابلویی از خود را با صورت تراشیده نقاشی کرد و دماغش را قلمی‌تر به تصویر کشیده‌است. اما بازسازی ساختار سه بعدی صورت رافائل تصویری از ظاهر او در تاریخی نزدیک به مرگش، زمانی که او با ریش بود، نشان می‌دهد.منبع خبر

گرد آوری : http://parinaz.net/

Comments are closed.