مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله ستاره ها: سینما بسیار بی‌رحم است / کنار رفتن بازیگران قدیمی تنها به بازیگران ایرانی مربوط نمی‌شود + عکس

23

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس چهره ها

سینما بسیار بی‌رحم است / کنار رفتن بازیگران قدیمی تنها به بازیگران ایرانی مربوط نمی‌شود


مهشید افشارزاده که از دهه ۶۰ تا اواخر دهه ۸۰ در محصولات سینمایی بسیاری ایفای نقش کرد پس از دو سال دوری از سینما با ساخت فیلم «پنج ستاره» به عنوان کارگردان به سینما برگشت و حال با تأکید بر روال عادی کنار رفتن بازیگران قدیمی و روی کار آمدن بازیگران جدید معتقد است که این مسأله به ذات سینما برمی‌گردد و سینما بسیار بی‌رحم است.

مهشید افشارزاده بازیگر و کارگردان سینما در گفت‌وگو با برنا، اظهار داشت: با وجود اینکه چند سالی است در فضای بازیگری نیستم اما می‌دانم که کنار رفتن بازیگران قدیمی و ظهور چهره‌های جدید در ذات سینما است و مسأله‌ای گریزناپذیر است ولی بسیاری از بازیگران نمی‌توانند با این مسأله کنار بیایند.

افشارزاده خاطرنشان کرد: سینما بسیار بی‌رحم است و این بی‌رحمی را من به شخصه کاملاً حس کرده‌ام. زمانی که می‌خواستم فیلم سینمایی «پنج ستاره» را بسازم قصد داشتم به سراغ بازیگران گمنام بروم اما بعدها مجبور شدم این تصمیم را کنار گذاشته و از بازیگران شناخته شده استفاده کنم چرا که بسیاری از کارشناسان تأکید می‌کردند که با بازیگران ناشناس فیلم اصلا دیده نمی‌شود و طبیعی است که من به عنوان یک کارگردان به دیده شدن فیلمم فکر می‌کنم.

وی افزود: شاید صحبت‌هایی درباره وضعیت بازیگری در سینمای ایران زده شود که وضعیت بازیگری را به خصوص برای بازیگران زن بسیار سخت تعریف می‌کند، این مسأله را نمی‌توان رد کرد اما فکر می‌کنم سخت بودن وضعیت بازیگری در سینما و مشکلاتی از قبیل کنار رفتن برخی بازیگران تنها مربوط به ایران نمی‌شود و تمام دنیا بازیگران با این روال مواجه هستند. 

این کارگردان در ادامه گفت: مسأله اصلی خواست مردم است. معمولاً در هر زمان برخی بازیگران بیشتر دیده می‌شوند و به قولی روی بورس هستند و چند فیلم بازی کرده و سپس کنار رفته و فراموش می‌شوند. مهم این است که مردم این بازیگر را تا چه زمانی می‌خواهند و برای دیدنش بلیت می‌خرند و به سینما می‌آیند. اگر مردم یک بازیگر را بخواهند قدرتی نمی‌تواند آن بازیگر را کنار بگذارد.

بازیگر فیلم سینمایی «بچه‌های طلاق» تصریح کرد: شرایط اقتصادی در کشور ما به گونه‌ای است که ساخت هر فیلمی با ریسک بالایی مواجه است و در این شرایط کمتر تهیه‌کننده‌ای حاضر می‌شود خطر ساخت یک فیلم با بازیگرانی که کمتر امکان دیده شدن به فیلم می‌دهند را به جان بخرد و طبیعی است که در این شرایط وضعیت بسیار بی‌رحمانه‌تر می‌شود. من به شخصه مدتی است که قصد ساخت یک فیلم سینمایی را دارم که یا شرایط فراهم نمی‌شود و یا موضوع و فیلمنامه اثر را نمی‌پسندم.

افشارزاده در پایان اظهار داشت: چندی پیش با یک تهیه‌کننده خارجی صحبت کردم و قرار بر ساخت یک محصول مشترک سینمایی بود که با دخالت‌های بسیار زیاد تهیه‌کننده در فیلمنامه ترجیح دادم این فیلم ساخته نشود و با وجود اینکه زحمت زیادی برای به سرانجام رسیدن تلاش‌هایم کشیده بودم از آنجا که قصه به طور کلی تغییر کرد ساخت آن را کنار گذاشتم و این مسأله تأثیر زیادی بر روحیه من گذاشت اما امیدوارم به زودی شرایط برای ساخت فیلم جدیدم فراهم شود و بتوانم اثری دیگر را جلوی دوربین ببرم.

گفتنی است مهشید افشارزاده در فیلم‌های سینمایی و مجموعه‌های تلویزیونی متعددی از جمله فیلم‌های سینمایی «بایسیکل‌ران»، «افسانه آه»، «مردی در آینه» و «آقای رئیس جمهور» و مجموعه‌های تلویزیونی «شب چراغ»، «روزگار قریب» و «شب هزار و یکم» ایفای نقش کرده است.

علی ناصری

sarpoosh

با این خبر موافقمبا این خبر مخالفممنبع خبر

گرد آوری : https://parinaz.net/

Comments are closed.