مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله ستاره ها: خواهر جنجالی پادشاه اسپانیا کیست؟ + عکس

5

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس چهره ها

خواهر جنجالی پادشاه اسپانیا کیست؟


خواهر جنجالی پادشاه اسپانیا کیست؟!اختصاصی«تابناک با تو»؛ کریستینا دی بوربون، دختر دوم خوآن کارلوس پادشاه سابق اسپانیایی و همسرش سوفیا بود. او در ژوئن ۱۹۶۵ میلادی به دنیا آمد. کریستینا خواهر بزرگ پادشاه کنونی «فیلیپ ششم» است. فیلیپ خواهر و شوهر خواهرش «ایناکی اوردانگارین» را به دلیل اتهام فساد و سوء استفاده از قدرت و فرار مالیاتی که رسوایی بزرگی در اسپانیا بود، از القاب سلطنتی خلع کرد. در این گزارش درباره کریستینا دی بوربون خواهر پادشاه اسپانیا بیشتر خواهید خواند. 

خواهر جنجالی پادشاه اسپانیا کیست؟!

کریستینا دی بوربون کیست؟ 

کریستینا دی بوربون Cristina de Borbo’n از دانشگاه کومبلوتنسی مادرید در سال ۱۹۸۹ میلادی در رشته علوم سیاسی فارغ‌التحصیل شد. مدرک کارشناسی ارشد روابط بین الملل را سال بعد، از دانشگاه نیویورک دریافت کرد. او به زبانهای یونانی، انگلیسی، فرانسوی و کاتالونی مسلط است. اسپانیایی زبان مادری او است. 

خواهر جنجالی پادشاه اسپانیا کیست؟!

کریستینا دی بوربون در سال ۱۹۸۸ از اعضای تیم قایقرانی اسپانیا در المپیک تابستانی سئول در کره جنوبی و مفتخر به گرفتن پرچم کشورش در مراسم افتتاحیه این بازی‌ها بود. 

کریستینا با بازیکن اسپانیایی هندبال ایناکی اوردانگارین برنده مدال برونز بازی‌های المپیک آتلانتا ملاقات کرد، از آن به بعد همه چیز شکل جدیدی به خود گرفت و آنها بیشتر وقت خود را صرف ملاقات با یکدیگر در بارسلونا کردند. 

خواهر جنجالی پادشاه اسپانیا کیست؟!

در سه ماه مه ۱۹۹۷ کریستینا و ایناکی در مقابل رسانه‌های جمعی برای نخستین‌بار در باغ قصر زارزویلا رابطه خود را رسماً اعلام کردند و در ۴ اکتبر سال ۱۹۹۷ در کلیسای جامع بارسلونا ازدواج کردند و لقب دوک و دوشس پالما دی مایورکا را به دست آوردند. 

خواهر جنجالی پادشاه اسپانیا کیست؟!

کریستینا دی بوربون و همسرش ایناکی و ۱۶ متهم دیگر در دادگاه پالما دی مایورکا در ۱۱ ژانویه سال ۲۰۱۶ به دلیل بزرگترین پرونده فساد اسپانیا در مقابل قاضی و در جایگاه متهمین ایستادند.

کریستینا به فرار مالیاتی و همسرش با همکاری شریک سابقی به نام دیه‌گو توریس به اختلاس ۶ میلیون یورویی از اموال عمومی متهم شدند. دادگاه ایناکی را به ۱۹ سال و نیم زندان و شریک او دیه‌‌گو را به ۱۶ سال و نیم محکوم کرد. 

خواهر جنجالی پادشاه اسپانیا کیست؟!

کریستینا ادعا کرد که از این ماجراها خبری نداشته و همسرش در ۱۸ سال زندگی همه‌ی امور را در دست داشته‌است. با وجود فشار خانواده سلطنتی کریستینا حاضر به جدایی از همسرش نشد. کریستینا دی بوربون نخستین فرد خانواده سلطنتی اسپانیا است که در دادگاه در جایگاه متهم قرار گرفت و به همین خاطر برادرش پادشاه فیلیپ لقب سلطنتی را از روی او برداشت. منبع خبر

گرد آوری : http://parinaz.net/

Comments are closed.