مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله ستاره ها: تدوینگر فیلم‌های «بیگانه» و «بلید رانر» درگذشت + عکس

1

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس چهره ها

تدوینگر فیلم‌های «بیگانه» و «بلید رانر» درگذشت


تری رالینگز تدوینگر نامزد اسکار فیلم های «بیگانه»، «بلید رانر» و «ارابه های آتش» در ۸۵ یا شاید هم ۸۶ سالگی در هردفوردشایر انگلستان چشم از جهان فروبست.

به گزارش صبا به نقل از هالیوود ریپورتر، تری رالینگز تدوینگر نامزد اسکار فیلم «ارابه های آتش» و همچنین تدوینگر فیلمهای ریدلی اسکات مانند «بیگانه» و «بلید رانر» در ۸۵ یا شاید هم ۸۶ سالگی از دنیا رفت.

رالینگز روز سه شنبه در خانه اش در هردفوردشایر انگلستان چشم از جهان فروبست. این خبر را انجمن تدوینگران فیلم و تلویزیون بریتانیا تایید کرد.

در پرونده کاری رالینگز همچنین تدوین نخستین فیلم دیوید فینچر با نام «بیگانه ۳» و نخستین ساخته باربرا استرایسند با نام «ینتل» نیز به چشم می خورد. 

این تدوینگر علاوه بر این آثار، تدوین نخستین فیلم جیمز باندی با حضور پیرس برازنان با نام «گلد‌ن‌آی» را نیز برعهده داشته است.

رالینگز در سال ۱۹۳۳ در لندن به دنیا آمد. او حرفه خود را با کار در بخش صدا آغاز کرد. وی بعدها در دهه ۶۰ مهارت خود را در تدوین در فیلم هایی مانند «آزمون و خطا» و «زنان عاشق» نشان داد. رالینگز همواره در مصاحبه هایش «ینتل» ساخته استرایسند را یکی از محبوب ترین کارهای تدوین خود و «بیگانه» ساخته اسکات را یکی از هیجان انگیزترین کارهای خود نامیده بود.

محمدامین شکاری

sarpoosh

با این خبر موافقمبا این خبر مخالفممنبع خبر

گرد آوری : https://parinaz.net/

Comments are closed.