مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله ستاره ها: اختصاص جایزه زیباترین چشمها به دیکتاتور معروف! + عکس

2

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس چهره ها

اختصاص جایزه زیباترین چشمها به دیکتاتور معروف!


دیکتاتوری که زیباترین چشمهای دنیا را داشتاختصاصی«تابناک با تو»؛ زیبایی کلئوپاترا موضوعی که سالیان است ذهن همه را به خود مشغول کرده‌است. مجله‌های مد و زیبای جسته و گریخته درباره رازهای زیبایی کلئوپاترا می‌نویسند و در تلاشند رازهای زیبایی او را به گوش مخاطبان امروزی برسانند. تیترهایی از قبیل:

(ده راز پنهانی زیبایی کلئوپاترا ملکه مصر باستان) و یا (راز زیبایی خیره کننده کلئوپاترا بعد از قرن ها کشف شد!)  و ،.. فقط معدود تیترهایی است که درباره کلئوپاترا می‌خوانیم.

حتی در سینما نیز برای به تصویر کشیدن کلئوپاترا از بهترین بازیگران دنیا و به عبارتی دیگر زیباترین آنها استفاده می‌کنند از الیزابت تیلور تا آنجلینا جولی. این انتخاب‌های گرانقیمت و جذاب، زیبا بودن کلئوپاترا را در ذهن مخاطبان رسوخ می‌دهد و آنها را در اینباره به یقین می‌رساند. اما آیا کلئوپاترا آنگونه که می‌گویند زیبا بوده است؟

تاریخ نگار یونانی تبار رم باستان «دیون کاسیوس» در توصیف زیبایی کلئوپاترا، این ملکه صاحب نفوذ و قدرتمند نوشته است و از او به عنوان زیباترین زن تمام تاریخ یاد می‌کند. دیون کاسیوس صد سال پس از مرگ کلئوپاترا زندگی کرد و به بیانی دیگر به آن زمان تعلق دارد و معلوم نیست چرا این توصیفات اغراق‌آمیز را درباره کلئوپاترا نوشته است. اما باید گفت فارغ از این هیاهوی رسانه‌ای چه در زمان کلئوپاترا و چه امروز، او آنچنان که تصور می کنیم زیبایی شگفت‌انگیزی نداشته و یا دست کم با معیارهای امروز او را زیبا نخواهیم یافت.

دیکتاتوری که زیباترین چشمهای دنیا را داشت

از پرتره‌هایی که هنرمندان از او به تصویر کشیده‌اند و یا سکه‌های ضرب شده تاریخی، فقط یک چهره معمولی می‌بینیم؛ چانه ی گرد و برآمده، بینی کشیده و بلند با لب های متورم و بالا آمده. کشف یک سکه نقره ای که تصویر کلئوپاترا روی آن نقش بسته بود همه تصورات مبالغه آمیز درباره زیبایی او را به چالش کشید. اما این اتفاق نخستین بار نیست که در طول تاریخ می‌افتد. توصیفات اغراق‌آمیز از زیبایی یک چهره مشهور درباره معمر قذافی نیست رخ داده بود، تا جایی که شنوندگان این خبر نمی‌توانستند شوخی یا جدی بودن آن را تشخیص دهند. 

یک نشریه معتبر آمریکایی در سال ۲۰۱۱ میلادی، قذافی را بالاتر از بازیگران هالیوودی همچون آنجلینا جولی قرار داد و وی را برنده جایزه زیباترین چشم جهان در سال ۲۰۱۱ میلادی معرفی کرد.

مجله معتبر پیپل (People) آمریکا در سال ۲۰۱۱ با انتشار یک رتبه بندی جنجالی پنج شخصیت دارنده زیباترین چشمهای جهان را معرفی کرد.

 براساس رتبه بندی مجله دی لورینتیس مجری ایتالیائی برنامه های تلویزیونی در رتبه پنجم و چارلیز ترون و کریستین کریک بازیگران هالیوودی رتبه های چهارم و سوم را به خود اختصاص داده اند و آنجلینا جولی نیز در رتبه قرار داشت. جایزه نخست زیباترین چشم جهان در سال ۲۰۱۱ نیز به معمر قذافی اختصاص داده شد.

دیکتاتوری که زیباترین چشمهای دنیا را داشت

ماجرای کلئوپاترا و یا قذافی به ما نشان می‌دهد نباید مرعوب تبلیغات رسانه‌ها شد و باید دانست از کلئوپاترا تا قذافی و مدل‌هایی که هر روز عکس‌های قبل و بعد از میک‌آپ و عملشان سر از رسانه‌ها در می‌آورد.  راه رسیدن به حقیقت را در میان اخبار مختلف دنیای امروز چگونه ارزیابی می‌کنید؟!

دیکتاتوری که زیباترین چشمهای دنیا را داشت!منبع خبر

گرد آوری : http://parinaz.net/

Comments are closed.