مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله دستپخت: طرز پاک کردن میگو و پخت آن + جزئیات

6

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس آشپزی

طرز پاک کردن میگو و پخت آن


طرز پاک کردن میگو و پخت آن«تابناک باتو» سوالی که برای بسیاری کدبانو‌های جوان وجود دارد این است که چگونه می‌توان میگو را تمیز کرده و بوی زهم آن را از بین برد و این بوی زهم برای چیست؟ میگو شامل سر، بدنه و دم است. قسمت بدنه آن مورد استفاده است، یعنی سر تا زیر گردن و دم آن قابل مصرف نیست.

طرز پاک کردن میگو و پخت آن

پاک کردن میگو

سر میگو با دست به راحتی جدا می‌شود، پوست آن نیز به راحتی برداشته می‌شود.

طرز پاک کردن میگو و پخت آن
رگی که در پشت میگو قرار گرفته بوی زهم آن را ایجاد می‌کند و باید آن را از میگو جدا کنیم. به وسیله چاقو پشت کمر میگو را برش نازکی می‌دهیم و آن رگ را جدا می‌کنیم. سپس شست وشو داده و در صافی می‌گذاریم تا آب آن کاملا گرفته شود. حالا میگو برای سرخ کردن یا پختن آماده است.

طرز پاک کردن میگو و پخت آن

روش‌های طبخ میگو

۱. روش پختن:
میگو‌ها را داخل یک صافی می‌گذاریم، درون قابلمه‌ای آب ریخته و روی شعله می‌گذاریم تا جوش بیاید. به هنگام جوشیدن مقداری سرکه و نمک داخل آن می‌ریزیم و میگو‌های داخل صافی را در آب جوش می‌ریزیم. مدت پخت میگو سه دقیقه است، زیرا بعد از آن سفت شده و قابل مصرف نیست.

۲. پن فراین کردن:
در این روش ابتدا میگو را آماده کرده و پشت کمر آن را برش بزرگ داده تا میگو کاملا باز شود و برای از بین بردن بوی زهم آن را آغشته به آبلیمو می‌کنیم و به وسیله نمک آن را خوش طعم کرده و برای سوخاری کردن از تخم مرغ و آرد استفاده می‌کنیم. سپس یک تخم مرغ را درون ظرفی مخلوط می‌کنیم و میگو را به آن آغشته کرده و داخل آرد می‌غلتانیم و سپس در روغن با حجم کم قرار می‌دهیم تا سرخ شود.

کدبانومنبع خبر

گرد آوری : https://parinaz.net/

Comments are closed.