مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله حادثه : ۹۵ درصد زندانیان مهارت آموز، بازگشت مجدد به زندان ندارند

12

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس حوادث

۹۵ درصد زندانیان مهارت آموز، بازگشت مجدد به زندان ندارند


به گزارش ایرنا، جهانگیر شاهمرادی روز چهارشنبه در نشست کارگروه اشتغال البرز افزود: ۷۰ درصد افرادی که برای اولین بار وارد زندان میشوند فاقد تخصص و مهارت میباشند که با آموزش حرفه‌ای میتوان تغییر مسیر مثبتی در زندگی آنها ایجاد کرد. 

وی ادامه داد: طی نیمه نخست امسال ۷۲۴ نفر در زندان‌های البرز آموزش فرا گرفتهاند و باید در کنار آموزش عالی، مهارت آموزی نیز صورت گیرد تا فارغالتحصیلان بتوانند در کنار آموزش تئوری و نظری به صورت عملی مهارت کسب کنند.

شاهمرادی گفت: فرهنگ و تفکر کارآفرینی باید نهادینه شود و جوانان با بهره‌گیری از تخصص، اقدام به خوداشتغالی کنند و در این زمینه  دولت نیز با حمایت از تولید و اشتغال تمام توان خود را بکار خواهد برد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز با اشاره به آموزش‌های مهارتی صورت گرفته در سال گذشته افزود: ۶۷ هزار نفر با تحصیلات دکتری در سال ۹۷ از آموزش‌های فنی و حرفهای در سراسر کشور استفاده کرده‌اند که این نشان دهنده اهمیت مهارت آموزی در ایجاد اشتغال است و اکنون هفت مرکز فنی و حرفه ای در جوار دانشگاهها  در استان البرز مستقر هستند.
شاهمرادی با اشاره به اعتبار آموزش فنی و حرفه ای افزود: متاسفانه سهم سازمان فنی و حرفه ای ۱.۶ درصد از اعتبار آموزش کشور را به خود اختصاص داده  که نیاز به تجدید نظر دارد.
وی اظهار داشت: رشد و توسعه مهارت آموزی نه تنها میتواند اشتغال استان را افزایش دهد بلکه در کاهش آسیب‌های اجتماعی و تقویت اقتصاد خانواده نیز موثر است.

در استان البرز چهار زندان وجود دارد.

۸۰۲۹/6993منبع خبر

گرد آوری : http://parinaz.net/

Comments are closed.