مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله حادثه : ۳ مرکز جامع سلامت در رضوانشهر به بیماران خدمات ارائه می دهند

2

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس حوادث

۳ مرکز جامع سلامت در رضوانشهر به بیماران خدمات ارائه می دهند


دکتر سید حسین شریفی در گفتگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به  تعطیلی بعضی از مراکز ارایه کننده خدمات درمانی سرپایی بخش خصوصی در این شهرستان اظهار داشت: بدلیل  بروز مشکلاتی در تهیه   ملزو مات حفاظت فردی، برای  پزشکان  و کارکنان این بخش ناگزیر شاهد  تعطیلی معدودی از مطب ها هستیم.

وی خاطرنشان کرد:کشور در شرایط سخت و آزمون دشواری قرار دارد و برای مهار طغیان  این بیماری خطرناک، نیاز به  همکاری و همدلی و تلاش و جدیت یکایک افراد جامعه داریم.

 وی با اشاره به راه های انتقال این ویروس افزود: نحوه انتقال این ویروس از طریق مواجهه انسانی و همچنین تماس دست با سطوح آلوده به ویروس است که با ماندن در منزل کمک بزرگی به قطع زنجیره انتقال آن خواهیم کرد.

 دکتر شریفی بیان کرد: با توجه به لزوم پرهیز از هرگونه مواجهه انسانی و ضرورت اجرای قرنطینه خانگی در این ایام و پرهیز از مسافرت و تردد های غیر ضروری در سطح شهر، به سلامت جامعه کمک نمائیم.

 وی متذکر شد: یک فرد مبتلا می تواند تا چندین نفر را آلوده کند، ضمنا اغلب مبتلایان به کووید ۱۹ با علایمی مانند تب، خستگی و سرفه خشک صرفا با قرنطینه خانگی در یک اتاق مستقل و با تهویه مناسب، استفاده از ماسک و داشتن فاصله مناسب با سایر اعضای خانواده و درمان های دارویی حمایتی و تمرینات تنفسی و حفظ آمادگی جسمانی و روحیه قوی بهبود می یابند و در بعضی مواقع نیز نیاز به خدمات بیمارستانی و احیانا مراقبت های ویژه پزشکی دارند.

  شهرستان رضوانشهر با حدود ۸۰ هزار نفر جمعیت، ۱۲۰ روستا و دو بخش به نام های مرکزی و پره سر در ۷۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان تنها یک بیمارستان ۳۲ تختخوابی دارد.منبع خبر

گرد آوری : http://parinaz.net/

Comments are closed.