مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله حادثه : ۱۶ گروه همیار زنان سرپرست خانوار در قزوین تشکیل شده است

4

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس حوادث

۱۶ گروه همیار زنان سرپرست خانوار در قزوین تشکیل شده است


علیرضا وارثی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در آینده نزدیک نیز دو گروه دیگر همیار زنان سرپرست خانوار در قزوین تشکیل خواهد شد.
وی اضافه کرد: این گروه ها با حداقل پنج نفر عضو و ۳۰۰ میلیون ریال سرمایه اولیه از تسهیلات بهزیستی در زمینه یک مهارت مشترک تشکیل می شوند و پس از دو سال در شرایطی که به بازتوانی و درآمدزایی لازم می رسند از چرخه حمایتی خارج می شوند.
وارثی با بیان اینکه یکی از عرصه های مهم خروج زنان سرپرست خانوار از چرخه حمایتی، گروه های همیار هستند که راه اندازی آنها از سال ۸۴ شروع شده است، ادامه داد: این گروه ها تنها یکی از قالب های ارائه خدمات به زنان سرپرست خانوار بوده و انواع خدمات و تسهیلات این سازمان نیز برای توانمندسازی و اشتغال این زنان ارایه می شود.
به گفته وی در سال گذشته ۹۸ زن سرپرست خانور با دریافت سرمایه کار و کسب اشتغال و ۱۰ زن دیگر با معرفی به کارفرما از چرخه حمایتی سازمان بهزیستی خارج شده و یک گروه همیار پنج نفره بازتوان شدند.
وارثی اظهار داشت: در حال حاضر ۲ هزار و ۳۱۰ زن سرپرست خانوار در مجموع با ۶ هزار و ۹۳۰ عضو خانوار از خدمات مستمری ماهانه این اداره کل بهره مند هستند.
مدیر کل بهزیستی قزوین افزود: همچنین هزار و ۳۰۰ نفر نیز پشت نوبت برای حمایت های این اداره کل هستند تا با خروج تعدادی از زنان موجود از چرخه حمایتی به جمع مددجویان اضافه شوند.
۷۳۸۸* ۶۱۰۱منبع خبر

گرد آوری : https://parinaz.net/

Comments are closed.