مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله حادثه : کلاهبرداری در پوشش دریافت زکات فطریه؛مردم گلستان هوشیار باشند

15

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس حوادث

کلاهبرداری در پوشش دریافت زکات فطریه؛مردم گلستان هوشیار باشند


سرهنگ دوم ابراهیم پرسا شامگاه سه شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: متأسفانه افراد سود جو با استفاده از حس انسان دوستانه افراد در پایان ماه رمضان، تبلیغات زیادی در مورد پرداخت زکات فطره به نیازمندان، آزادی زندانیان، بیماران نیازمند و کودکان از طریق ارسال پیامک یا تبلیغات در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی کرده و از این طریق اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می‌کنند.
وی اظهار داشت: کلاهبرداران با راه‌اندازی درگاه‌های جعلی (فیشینگ) و با سو استفاده از عناوین دروغین وابسته به مؤسسات خیریه، کمیته امداد و سازمان‌های مورد اعتماد و با ارائه شماره حساب جعلی از شهروندان، دست به کلاهبرداری می‌زنند.
پرسا با بیان اینکه کلاهبرداران اینترنتی با راه‌اندازی سایت جعلی شبیه سایت مؤسسات خیریه، شهروندان را به صفحات جعلی درگاه‌های بانکی هدایت و با سرقت اطلاعات کارت بانکی آنان، اقدام به برداشت غیرمجاز از حسابشان می‌کنند، افزود: کاربران برای جلوگیری از گرفتار شدن در دام این کلاهبرداران، بهتر است هنگام پرداخت پول در درگاه بانکی به موارد ایمنی از جمله آدرس دقیق درگاه و پروتکل https توجه کنند.
وی تصریح کرد: شهروندان از واریز فطریه خود به حساب‌های متفرقه، نامعتبر و شخصی خودداری کنند و جهت پرداخت آن از طریق مؤسسات شناخته شده‌ای که توسط رسانه‌های گروهی اعلام می‌شود، اقدام کنند.
وی گفت مردم عزیز گلستان صرفاً به شماره حساب‌های اعلام شده از سوی صدا و سیما و خبرگزاری‌های رسمی اعتماد کنند و تا حد امکان وجوه زکات فطر خود را از طریق سازمان‌های متولی همچون کمیته امداد بهزیستی پرداخت کنند.
رئیس پلیس فتا استان گلستان با معرفی سایت پلیس فتا که به عنوان سایت مرجع برای آموزش فضای مجازی است، گفت: شهروندان در صورت مواجهه با موارد مشکوک در فضای مجازی آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.CyberPolice.ir و بخش فوریت‌های سایبری و گزارش مردمی و یا تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

۷۳۳۳/۳۰۹۱منبع خبر

گرد آوری : https://parinaz.net/

Comments are closed.