مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله حادثه : کرونا ، بازارهای سرپوشیده آبادان و خرمشهر را تعطیل کرد

6

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس حوادث

کرونا ، بازارهای سرپوشیده آبادان و خرمشهر را تعطیل کرد


به گزارش ایرنا مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند و فرمانداران آبادان و خرمشهر سه‌شنبه در بیانیه مشترکی ضمن تاکید بر ضرورت پایش و کنترل بیماری ویروس کرونا در مبادی ورودی این منطقه آزاد اعلام کردند:بازارهای سرپوشیده آبادان و خرمشهر نظیر کنزالمال، بازار مرکزی و بازارهای لوکس فروشی غیر از بازارهای روباز و بازارهای ارائه دهنده خدمات عمومی پس از هماهنگی اتاقهای اصناف ۲ شهرستان آبادان و خرمشهر تا اطلاع ثانوی تعطیل می باشند.

در این بیانیه از مردم  شهرستان‌های آبادان و خرمشهر خواسته شده ضمن رعایت موارد بهداشتی مطابق دستورالعمل صادره از سوی دانشکده علوم پزشکی موارد بهداشتی و نکات حوزه سلامت را به صورت جدی رعایت و به آنها عمل کنند.

همچنین مبادی ورودی دریایی و رودخانه ای، ورودی های اهواز به آبادان و خرمشهر ورودیهای ماهشهر به آبادان اقدامات کنترل بهداشتی و تست لازم با حضور نیروهای انتظامی انجام می‌شود

در بخش دیگری از این بیانیه اعلام شده که بیمارستان طالقانی آبادان صرفاً به  پذیرش بیماران مشکوک به کرونا ویروس اختصاص یافته و از سایر بیماران خواسته شده برای درمان به بیمارستان‌های دیگرشهرستان‌ها مراجعه نمایند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند و فرمانداران آبادان و خرمشهر در این بیانیه ضمن تاکید بر تامین مواد بهداشتی و ضدعفونی در شهرستان‌های آبادان و خرمشهر کارخانه‌های تولید الکل فعال در منطقه را موظف کردند با نظارت دانشکده علوم پزشکی آبادان الکل مورد نیاز، مواد ضد عفونی کننده و  ژل استاندارد را در حد نیاز شهرستانها تامین نمایند ضمن اینکه تا تامین نیاز این ۲ شهرستان حق انتقال مواد ضدعفونی کننده به دیگر جاها را نخواهند داشت.

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی آبادان سه‌شنبه آمار افراد مبتلا به ویروس کرونا در آبادان را پنج نفر اعلام کرد و گفت: شب گذشته آزمایش یک بیمار مبتلا به ویروس کرونا کووید ۱۹ در این شهرستان مثبت شد.

آرش یلالی به فوت یک بیمار ۶۳ ساله به علت ویروس کرونا کووید ۱۹ در آبادان اشاره کرد و افزود:۹۰ بیمار با علائم حاد تنفسی در بیمارستان طالقانی آبادان بستری هستند ضمن اینکه روز گذشته یکی از بیماران بر اثر همین عارضه جان خود را از دست داد.

به گزارش ایرنا کرونا مانند سایر ویروس‌های تنفسی است که در افراد دارای نقص ایمنی مانند بیماران دیابتی، دیالیزی و دارای بیماری‌های خود ایمنی می‌تواند خطرناک باشد و مرگ‌ و میر آن تاکنون حدود سه درصد گزارش شده است.

این ویروس که با منشا چین پیدا شده یک ویروس ناشناخته است و تنها راه مقابله با آن رعایت بهداشت فردی و حاضر نشدن در اجتماعات و محافل عمومی است.

منطقه آزاد اروند با مساحت ۳۷ هزار و ۴۰۰ هکتار در شمال غربی خلیج فارس شامل شهرهای آبادان، خرمشهر و مینوشهر(جزیره مینو) می باشد که در محل تلاقی دو رودخانه اروند و کارون واقع است. منبع خبر

گرد آوری : http://parinaz.net/

Comments are closed.