مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله حادثه : پسماندهای روی زنجان تا پایان سال به مکان جدید منتقل می‌شود

5

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس حوادث

پسماندهای روی زنجان تا پایان سال به مکان جدید منتقل می‌شود


استاندار زنجان گفت: برای عملیاتی شدن مصوبات و حل مسائل باید به طور میدانی در صحنه حاضر باشیم و در این راستا برای بررسی مشکلات معادن فعال استان و تلاش برای رفع موانع آن در نخستین فرصت از این مکان‌ها بازدید خواهیم کرد.

فتح الله حقیقی روز یکشنبه در نشست شورای معادن استان زنجان افزود: باید حقوق روستاییان ساکن حاشیه معادن رعایت شود، بهره برداران ۴۸ معدن استان که از راه روستایی برای حمل مواد معدنی خود استفاده می‌کنند، باید مشارکت قابل قبولی در ساخت و ترمیم راه روستایی داشته باشند.

وی اظهار داشت: با نظارت و اجرای صحیح قانون بر استحصال مواد معدنی طوری اقدام شود که روی زندگی مردم منطقه تأثیر منفی نداشته باشد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان در نیز در این نشست گفت: از ۳۳ معدن دارای پروانه ۱۳۵ معدن فعال بوده و در حال برداشت مواد معدنی هستند.

ناصر فغفوری خاطرنشان کرد: از این تعداد معدن دارای پروانه ۳۱۰ معدن با ملکیت افراد حقیقی اداره می‌شود و مابقی متعلق به افراد حقوقی است.

وی خاطرنشان کرد: تا کنون پروانه ۶۵ معدن باتصویب این شورا صلب صلاحیت شده و نمی‌توانند در این معادن فعالیتی داشته باشند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان افزود: میزان ذخایر معدنی که تا کنون در سطح استان شناسایی شده است ۶۱۰ میلیون تن تخمین زده می‌شود.

فغفوری یادآور شد: سال گذشته برداشت بهره برداران از معادن استان ۵میلیون و ۳۰۰ هزار تن بوده است، همچنین بیشتر ذخایر معادن استان آلونیت، گرانیت، گچ، سرب و روی، آهن، سلیس، بر ثبت شده است.

۳۲۱۶/‏۸۰۶۸منبع خبر

گرد آوری : https://parinaz.net/

Comments are closed.