مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله حادثه : پاریس، بار دیگر صحنه درگیری پلیس و هواداران تیم الجزایر بود

15

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس حوادث

پاریس، بار دیگر صحنه درگیری پلیس و هواداران تیم الجزایر بود


به گزارش روزنامه «لوفیگارو» فرانسه، هزاران نفر از هواداران تیم فوتبال الجزایر پس از پیروزی تیمشان در فینال جام ملت های آفریقا در قاهره، در خیابان ها جمع شدند.

این برای دومین بار است که پس از سال ۱۹۹۰، تیم الجزایر موفق به کسب عنوان قهرمانی این رقابت ها شده است.

روز گذشته، ۲هزار و ۵۰۰ نفر از نیروهای پلیس مسوول برقراری نظم و امنیت در فرانسه برای کنترل هواداران الجزایری مقیم فرانسه بودند.

هواداران تیم الجزایر روز گذشته در “پلس دو لتوال” پاریس جمع شدند. ترافیک و تردد وسایط نقلیه در انتهای بازی تقریباً غیرممکن شده بود اما وضعیت در نیمه شب به حال آرام بازگشت.

در ساعت ۱ بامداد شنبه در خیابان های مجاور شانزه لیزه برخی درگیری ها رخ داد و گروهی از جوانان نیروهای پلیس را با مواد آتش زا مورد هدف قرار دادند که این اقدام آنان با پرتاب گاز اشک آور از سوی نیروهای پلیس پاسخ داده شد. چند دقیقه بعد وضعیت آرام شد.

پلیس اعلام کرده که در جریان این درگیری ها ۱۳ نفر را دستگیر کرده است.

تیم ملی فوتبال الجزایر با برتری یک بر صفر مقابل سنگال پس از ۲۹ سال قهرمان جام ملت های آفریقا شد.

دیدار نهایی جام ملت های آفریقای ۲۰۱۹، بامداد شنبه در شهر «قاهره» مصر برگزار شد و در پایان الجزایر با برتری یک بر صفر، جام قهرمانی را از آن خود کرد.

جام ملت های آفریقا از سال ۱۹۵۷ آغاز شده است که مصر با هفت عنوان قهرمانی پرافتخارترین تیم آن محسوب می شود.

شادی هواداران تیم فوتبال الجزایر یکشنبه شب هفته گذشته در شهرهای مختلف فرانسه به صحنه درگیری هواداران این تیم و نیروهای امنیتی و پلیس منجر شد. در جریان این درگیری ها ۲۸۲ نفر دستگیر شدند.

شهروندان الجزایری بزرگترین اقلیت فرانسه را تشکل می‌دهند. شمار الجزایری‌های مقیم فرانسه بین ۵.۵ میلیون تا هفت میلیون نفر تخمین زده شده است.منبع خبر

گرد آوری : https://parinaz.net/

Comments are closed.