مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله حادثه : واکنش حماس به اعمال محدودیت های وزارت کار لبنان علیه کارگران فلسطینی

8

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس حوادث

واکنش حماس به اعمال محدودیت های وزارت کار لبنان علیه کارگران فلسطینی


به گزارش روز یکشنبه خبرگزاری رسمی لبنان، جنبش حماس در تماس های متعدد با مسئولان لبنانی در تلاش برای متوقف کردن این اقدامات در حق فلسطینی ها است.

تصمیم وزارت کار لبنان شامل تعطیلی موسسات تحت مالکیت فلسطینی ها و اعمال محدودیت هایی برای کارگران فلسطینی در محل کار و نیز اقدامات قانونی برای کارفرمایان آنان در چارچوب طرح “مبارزه با کارگری خارجی غیر قانونی” است.

در همین راستا “ایمن شناعه” مجموعه تماس هایی با مراجع رسمی و حزبی لبنان از جمله جریان المستقبل، حزب سوسیال ترقیخواه و جنبش امل و حزب الله برقرار کرده تا در جریان جزییات اقدامات اخیر وزارت کار لبنان در حق پناهجویان فلسطینی قرار بگیرد.

وی از طرف های لبنانی خواست، با اعمال فشار بر وزارت کار مانع اجرایی شدن این اقدامات در حق پناهجویان فلسطینی شوند زیرا با این کار زندگی و معیشت آنان در لبنان در معرض خطر قرار خواهد گرفت.

شناعه تاکید کرد، ملت فلسطین به دنبال زندگی شرافتمندانه و مشارکت واقعی در جامعه لبنان است و حضورش در این کشور اجباری و موقتی است.

همچنین جبهه آزادیبخش فلسطین با صدور بیانیه ای از تصمیم وزارت کار لبنان مبنی بر اعمال برخی محدودیت ها در مورد کارگران و شرکت های فلسطینی ابراز تعجب کرد.

این در حالی است که فلسطینی ها در لبنان امیدوار بودند به منظور حمایت از ایستادگی آنان در مقابله با طرح موسوم به “معامله قرن” و برگزاری کنفرانس اقتصادی بحرین، از حقوق مدنی، اجتماعی و انسانی کاملی برخوردار شوند که بیانگر موضع سیاسی مشترک علیه معامله قرن و اهداف آن شامل حذف قضیه فلسطین و نابودی حق بازگشت فلسطینی ها و طرح موضوع وطن جایگزین باشد.

در بیانیه جبهه آزادیبخش فلسطین تاکید شده است، موضع وزارت کار لبنان با موضع رسمی ای کشور مبنی بر حمایت از حقوق ملت فلسطین در رد معامله قرن مطابقت ندارد و از رئیس جمهور، رئیس پارلمان و نخست وزیر لبنان درخواست می شود برای متوقف کردن این اقدامات در حق کارگران فلسطینی هرچه زودتر وارد عمل شوند زیرا در این مرحله حساس انتظار می رود، حقوق فلسطینی ها به شکل کامل رعایت شود نه اینکه امکان زندگی از آنان سلب شده و گرسنه نگاه داشته شوند.

همچنین در این بیانیه از پناهجویان فلسسطینی در لبنان خواسته شده است خود را در تبلیغات سیاسی لبنان و اختلافات حزبی دخالت ندهند.منبع خبر

گرد آوری : https://parinaz.net/

Comments are closed.