مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله حادثه : هیجدهمین اجلاسیه روسای اتاق های بازرگانی کشورهای حاشیه خزر در مازندران آغاز به کرد

4

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس حوادث

هیجدهمین اجلاسیه روسای اتاق های بازرگانی کشورهای حاشیه خزر در مازندران آغاز به کرد


به گزارش خبرنگار ایرنا، دبیر اجرایی هیجدهمین اجلاسیه رؤسای اتاق‌های بازرگانی کشورهای حاشیه خزر هدف از برگزاری این نشست را گسترش روابط تجاری و اقتصادی کشورهای عضو اعلام کرد و گفت: این اجلاسیه تاکنون توانست در شناسایی ظرفیت‌های اقتصادی و تجاری کشورهای عضو و سایر کشورهای همسو ایفا کند.
عبدالله مهاجر در آئین افتتاحیه این اجلاسیه افزود: تاکنون با وجود ظرفیت‌های خوبی که دریای خزر برای گسترش ارتباطات تجاری و اقتصادی در اختیار کشورهای حوزه قرار داده است، نتوانستیم بخوبی از آن بهره برداری کنیم.
وی ادامه داد: اگر ما بتوانیم به درستی از ظرفیت‌های دریای خزر استفاده کنیم، قطعاً تحریم‌های ظالمانه علیه هر یک از کشورهای حاشیه خزر نمی‌توانست تأثیر گذار باشد و باید اجلاسیه بتواند گره گشایی در این ارتباط داشته باشد.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی مازندران ابراز امیدواری کرد تا این اجلاسیه بتواند مشکلات پیش روی گسترش روابط تجاری و اقتصادی کشورهای حوزه دریای خزر را بر دارد.
اتاق بازرگانی مشترک کشورهای حاشیه خزر ۲۳ سال قبل با شرکت کشورهای ایران، ترکمنستان، روسیه، ازبکستان و آذربایجان تشکیل شد و هم اکنون ۴۰ اتاق از استان‌های ایران و کشورهای حاشیه خزر عضو این اتاق مشترک هستند.
در این اجلاسیه مهمانانی از کشورهای اسپانیا؛ افغانستان، پاکستان، عراق، ویتنام، ازبکستان و قرقیزستان هم حضور دارند.
۶۹۸۲/‏۱۶۵۴منبع خبر

گرد آوری : https://parinaz.net/

Comments are closed.