مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله حادثه : مقررات دست و پاگیر گریبانگیر صنعت گردشگری

12

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس حوادث

مقررات دست و پاگیر گریبانگیر صنعت گردشگری


«حسین سلاح‌ورزی» امروز (دوشنبه) در نشست صبحانه کاری با حضور «علی اصغر مونسان» وزیر پیشنهادی گردشگری بیان کرد: اتاق بازرگانی ایران اوایل سال ۹۶ گزارش پیش گیرانه درباره اقتصاد کشور تا سال ۱۴۰۰ را تهیه کرد که نشان می‌داد کماکان نرخ تشکیل سرمایه در کشور امیدوارکننده نیست و نباید به بخش‌های مختلف مانند صنعت امیدوار بود.

وی ادامه داد: بر اساس این گزارش اگر هم قرار است رشدی داشته باشیم باید در بخش خدمات و گردشگری دنبال آن بگردیم؛ اما با توجه به سهم اندک گردشگری، در اقتصاد معتقدم توفیق چندانی در استفاده از ظرفیت گردشگری نداشته‌ایم.

نایب رئیس اتاق ایران اصلی‌ترین چالش و مشکل پیش‌روی گردشگری را وجود مقررات دست و پاگیر دانست و افزود: تکثیر استعلام‌ها و مجوزها در بخش گردشگری بیش از سایر بخش‌های اقتصادی است و این سخت‌گیری نسبت مستقیم با فاصله از مرکز دارد؛ یعنی هرچه فاصله استان‌ها از مرکز بیشتر می‌شود این سخت‌گیری نیز بیشتر می‌شود.

سلاح‌ورزی تصریح کرد: مثلا سال گذشته یک بنای دولتی ازطریق ماده ۲۷ واگذار شد، اما سازمان استانی میراث فرهنگی به سرمایه‌گذار گفته بود ۱۳ استعلام باید بگیرد که این مساله کار را برای سرمایه‌گذار سخت می‌کند.

وی با انتقاد از این رویه بیان کرد: در سال‌های گذشته استقبال چندانی در سازمان میراث فرهنگی برای مقررات‌زدایی نمی‌دیدم و حتی برخی نمایندگان در برابر کاهش مقررات مقاومت می‌کردند.

سلاح‎ورزی پیشنهاد داد که وزارتخانه جدید، برنامه جدی برای نهضت مقررات‌زدایی یا ایجاد واحد مجزایی برای کاهش مقررات داشته باشد.منبع خبر

گرد آوری : https://parinaz.net/

Comments are closed.