مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله حادثه : مبارزه با ملخ صحرایی در سیستان و بلوچستان به حدود ۹ هزار هکتار رسید

3

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس حوادث

مبارزه با ملخ صحرایی در سیستان و بلوچستان به حدود ۹ هزار هکتار رسید


غلام حیدر زورقی روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هم‌اینک شهرستان‌های سرباز، قصرقند، فنوج،‌نیکشهر،کنارک و چابهار درگیر مبارزه با ملخ صحرایی هستند که بیشترین سطح مبارزه با چهار هزار و ۵۹۳ هکتار در شهرستان سرباز به ثبت رسیده است.

وی ادامه داد: هشت هزار و ۳۳ هکتار از مبارزه این مدت با پوره ملخ و ۸۹۳ هکتار با ملخ صحرایی بوده است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان افزود: با وجود شیوع ویروس کرونا دست‌اندرکاران بخش کشاورزی استان به عنوان مدافعان امنیت غذایی بی‌وقفه به مقابله با این آفت بین‌المللی می‌پردازند.

 وی تاکید کرد: ضروریست کشاورزان در صورت مشاهده این آفت مرتب را به نزدیکترین مرکز جهاد کشاورزی شهرستان اطلاع رسانی کنند.

زورقی بیان کرد: این سازمان پارسال هنگام هجوم ملخ صحرایی با بسیج امکانات مبارزه با این آفت را در سطح ۲۱۱ هکتار و ۵۳۵ هکتار از مراتع منطقه انجام داد و مانع آسیب رسانی به بخش کشاورزی شد.

به گزارش ایرنا ملخ‌های صحرایی تمام گیاهان زراعی، باغی و حتی علف‌های هرز را می‌خورند، این نوع ملخ قدرت پرواز بسیار زیادی دارد و در یک شبانه روز می‌تواند تا ۱۵۰ کیلومتر پرواز کند.
ملخ صحرایی از کشوری به کشور دیگر و از استانی به استان دیگر می‌تواند مهاجرت کند.
این نوع از ملخ‌ها در مسیر عبور خود با تغذیه از سبزینه‌های مختلف ازجمله جنگل‌ها، باغ‌های میوه، علوفه، غلات، صیفی و مراتع را از بین می‌برند و با توجه به قدرت تخریبی بالایی که دارند باعث قحطی در منطقه نیز می‌شوند.منبع خبر

گرد آوری : http://parinaz.net/

Comments are closed.