مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله حادثه : قیمت کتب مقاطع مختلف تحصیلی اعلام شد

2

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس حوادث

قیمت کتب مقاطع مختلف تحصیلی اعلام شد


به گزارش روز دوشنبه وزارت آموزش و پرورش، علی باقرزاده اظهار داشت: قیمت کتب درسی دوره ابتدایی از ۱۶ هزار و ۱۰۰ تومان تا ۲۷ هزار تومان متغیر است.

وی تصریح کرد: قیمت کتاب‌های پایه اول ابتدایی ۱۶ هزار و ۱۰۰ تومان، پایه دوم ۱۷ هزار و۵۰۰ تومان، پایه سوم ۲۲ هزار و۱۰۰ تومان، پایه چهارم ۲۲ هزار و ۶۰۰ تومان، پایه پنجم ۲۲ هزار و ۶۰۰ تومان و پایه ششم ابتدایی نیز ۲۶ هزار و ۹۰۰ تومان است.

باقرزاده افزود: همچنین قیمت کتب دوره اول متوسطه ۴۵ هزار تومان است. قیمت کتب درسی پایه هفتم ۴۵ هزار تومان، پایه هشتم ۳۷ هزار و ۴۰۰ تومان و پایه نهم ۳۹ هزار و ۶۰۰ تومان است.

وی میانگین قیمت کتب درسی متوسطه دوم به انضمام کتب فنی و کاردانش را نیز نزدیک به ۵۰ هزار تومان اعلام و اظهار کرد: قیمت کتب پایه دهم حدود ۴۷ هزار تومان، رشته تجربی ۴۹ هزار و ۵۰۰ تومان، رشته ریاضی ۴۹ هزار و ۱۰۰ تومان و رشته انسانی ۴۴ هزار و ۸۰۰ تومان است.

این مسئول آموزش و پرورش ادامه داد: میانگین قیمت کتب پایه یازدهم و دوازدهم نیز ۵۰ هزار تومان است و کتب دوره فنی کاردانش نیز برای هر رشته با توجه به تعداد کتاب ها متفاوت است.

باقرزاده همچنین در پایان در خصوص کاهش ابعاد کتب درسی نیز عنوان کرد: این طرح بر کاهش میزان ضایعات کاغذ موثر است و چاپ و انتشار این کتب در قطع وزیری سبب کاهش ۱۵۰۰ تا ۲۰۰ تن کاغذ ضایعاتی خواهد شد.

دانام **۹۴۸۴**۱۵۸۴منبع خبر

گرد آوری : https://parinaz.net/

Comments are closed.