مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله حادثه : قرآن و عترت مسلمانان را از انحراف و گمراهی باز می‌دارد

13

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس حوادث

قرآن و عترت مسلمانان را از انحراف و گمراهی باز می‌دارد


نماینده ولی فقیه در کردستان روز چهارشنبه در همایش قرآن و عترت استان با اشاره به اینکه قرآن کتاب هدایت، نور نجات بخش بشریت از ظلمت و تاریکی است، اظهار داشت: هر جا به قرآن عمل کردیم نتیجه و تأثیر مثبت آن را مشاهده کردیم.

آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی افزود: پیشرفت در علوم مختلف دستور دین اسلام است و اگر امروز ایران اسلامی در هر بخشی با توسعه و رشد مواجه است نشان از عمل به این فرمان الهی دارد.

وی با بیان اینکه کشور ما در معنویت و فضائل و کمالات انسانی رشد خوبی داشته است، گفت: امیدوارم همه ما بیش از پیش با قرآن انس بگیریم و در طول زندگی درجات مختلف یادگیری علوم دینی را طی کنیم چون مسلمانی که قرآن و عترت را با هم داشته و به آنها عمل کند هیچ گاه منحرف و گمراه نمی‌شود.

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات کردستان نیز در ابتدای این همایش به بیان اهداف این برنامه و تبیین فعالیت‌های شورای توسعه فرهنگ قرآنی استان پرداخت و افزود: افرادی که در سطح کشور عناوین و رتبه‌هایی را در حوزه قرآن کسب کرده اند در این همایش از آنها تجلیل می‌شود.

حجت الاسلام محمد سادات اضافه کرد: سعی می‌شود در سال‌های آینده از دیگر چهره‌های قرآنی استان تجلیل کنیم تا اینگونه هم از تلاش و فعالیت‌های چند ساله این افراد قدردانی و هم زمینه تشویق و ترغیب جوانان و نوجوانان فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه هیچ نعمتی بالاتر از قرآن که کارخانه انسان‌سازی است، نیست، یادآور شد: هنوز جایگاه و عظمت کلام الله را درک نکردیم البته با توجه به ظرفیت‌های قرآنی کردستان امیدواریم این استان به قطب قرآنی کشور تبدیل شود.

در پایان این همایش که با حضور آیت الله محمدحسن اختری مشاور مقام معظم رهبری و دبیر کل مجمع جهانی اهل (ع)، حجت الاسلام حبیب رضا ارزانی دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور و برخی قاریان بین المللی و جمعی از مسئولان فرهنگی و اجرایی کردستان برگزار شد ۵۰ نفر از چهره‌های برتر قرآنی استان تجلیل شدند.

۹۹۳۶/‌۹۱۰۲
 منبع خبر

گرد آوری : https://parinaz.net/

Comments are closed.