مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله حادثه : فقدان مدیریت واحد شهری هزینه‌های متعدد به همراه دارد

3

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس حوادث

فقدان مدیریت واحد شهری هزینه‌های متعدد به همراه دارد


مجید نظری شامگاه دوشنبه در کمیسیون عمران، شهرسازی و خدمات شهری شورای اسلامی شهر سمنان در سالن جلسات این شورا، به اجرا نشدن لایحه مدیریت واحد شهری در کشور و ایجاد خسارات بسیار به شبکه معابر، افزود: با توجه به افزایش قیمت قیر و لزوم ساماندهی آسفالت معابر به واسطه اجرای مکرر نوار حفاری‌ها و خسارت وارده ناشی از بارندگی‌های متناوب، تأمین اعتبار لازم به منظور تهیه قیر و اجرای آسفالت تا پایان امسال به میزان دو برابر بودجه مصوب در دستور کار قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به اقدامات شهرداری سمنان به منظور اصلاح آسفالت برخی معابر اصلی، ابراز داشت: آسفالت معابر شهری ترک‌ها و نشست‌های بسیاری دارد که نتیجه حفاری‌های غیراصولی و پی در پی شرکت‌های حفار است.

وی افزود: حفاری‌ها علاوه بر ایجاد مزاحمت برای تردد شهروندان همواره در معابری اجرا می‌شود که آسفالت جدیدی دارد.

نظری ادامه داد: بهینه‌سازی عملیات حفاری هزینه بسیاری را برای شهرداری به همراه دارد و متأسفانه این حفاری‌های وقت و بی وقت مهم‌ترین دشمن آسفالت است.

این عضو شورای اسلامی شهر سمنان خواستار تعامل سازنده و هماهنگی میان دستگاه‌های حفار در اجرای طرح‌های خدمات‌رسان به شهروندان شد و گفت: ایجاد هماهنگی، سهولت و تسریع در امر خدمت‎رسانی را به همراه دارد.

نظارت مستمر بر بوستان‌های شهر افزایش یابد

نظری، به مشکلات بوستان‌های شهر سمنان اشاره کرد و گفت: فضاهای سبز شهری علاوه بر نقش اجتماعی و اقتصادی، در ارتقای سیمای شهری نیز تاثیرگذارند و نظارت و رسیدگی مستمر این بوستان‌ها باید افزایش یابد.

مدیر منطقه دو شهرداری در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از وضعیت اجرای طرح‌ها و بوستان‌های منطقه ۲ سمنان گفت: دستور احداث چند بوستان در این منطقه از شهر در دستور کار قرار گرفت و عملیات آن آغاز شده است.

کورش حصیرباف با اشاره به اینکه عملیات عمرانی چند بوستان دیگر نیز تا ماه آینده شروع می‌شود، افزود: عملیات عمرانی بوستان‌های واقع در شهرک اتحاد با وسعت ۱۱ هزار مترمربع، بوستان واقع در شهرک مدیران با ۶ هزار مترمربع و بوستان ضلع جنوبی بلوار آیت الله هاشمی به وسعت پنج هزار مترمربع، با توجه به بودجه مصوب سال ۹۸ آغاز شده است که امیدواریم تا پایان امسال به بهره برداری برسد.

وی ادامه داد: عملیات اجرایی بوستان‌های واقع در بلوار شهید نوروزی مقابل بیمارستان سینا به وسعت ۶ هزار متر مربع و بوستان واقع در شهرک اتحاد به وسعت ۱۱ هزار متر مربع تا یک ماه آینده پس از عقد قرارداد با پیمانکار آغاز خواهد شد.

مدیر منطقه دو شهرداری سمنان، مرمت جدول خیابان‌ها، مبلمان بوستان‌ها، کفپوش، سرویس‌های بهداشتی و وسایل و ابزار ورزشی بوستان بزرگ معلم را از دیگر طرح‌های در حال اجرا بیان کرد.

بوستان‌های شهر سمنان و معضلات آن‌ها مانند روشنایی، ترمیم جدول، مبلمان بوستان‌ها، جایگاه بازی کودکان و ابزار و وسایل ورزشی، مهمترین بحث‌های این روزها در شورای شهر سمنان است.

بررسی حفاری‌های غیراصولی شرکت‌های حفار و مرمت و بازپیرایی بوستان‌های شهر دستور جلسه پنجاه و هفتمین کمیسیون عمران، شهرسازی و خدمات شهری شورای اسلامی شهر سمنان بود.

۷۳۴۲/‏۶۱۰۳منبع خبر

گرد آوری : https://parinaz.net/

Comments are closed.