مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله حادثه : طرح های محرومیت زدایی، هزینه امنیتی را کاهش می‌دهد

6

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس حوادث

طرح های محرومیت زدایی، هزینه امنیتی را کاهش می‌دهد


سردار محمدحسین رجبی روز چهارشنبه در کارگروه بسیج سازندگی کردستان اظهار داشت: اجرای طرح های محرومیت زدایی را نباید هزینه بلکه باید سرمایه قلمداد کرد ضمن اینکه موجب کاهش هزینه های امنیتی در مناطق مرزی و عمق بخشی اعتماد داخلی و ارتقای تراز مقبولیت نظام در میان مردم می‌شود.

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان یادآور شد: فرصت و هماهنگی در بین دستگاه های اجرایی و دیگر نهادهای این استان در راستای رفع محرومیت زدایی و ارتقای توسعه ایجاد شده و باید از آن به بهترین شیوه ممکن استفاده کرد.

سردار رجبی با بیان اینکه تلاش کنیم در حوزه تعریف و آماده سازی پروژه های کلان، زمینه حضور قرارگاه خاتم الانبیا (ص) را فراهم کرده تا سیر توسعه استان سریعتر شود، اضافه کرد: سپاه آمادگی کامل دارد در تمام بخش ها در روستاها و نقاط سخت گذر استان برای رفع محرومیت و کمک به توسعه این مناطق نقش بیشتری ایفا و به دولت کمک کند.

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان یکی از ضعف ها در زمینه اجرای طرح های محرومیت زدایی در استان را کم باوری برخی فرمانداران دانست و افزود: باید حوزه فرمانداری ها به این باور برسند که می توان این طرح ها را اجرایی کرد.

سردار رجبی با بیان اینکه در سطح استان مفهوم مشارکت در میان روستاها به خوبی نهادینه شده است، گفت: پیش بینی شده ۲ هزار طرح محرمیت زدایی تا پایان امسال در نقاط مختلف استان اجرا و به بهره برداری برسد.

رئیس بسیج سازندگی سپاه بیت المقدس کردستان نیز اظهار داشت: یک هزار و ۲۰۰ پروژه محرومیت زدایی برای سال جاری برنامه ریزی شده که ۱۳۶ پروژه آن تاکنون به بهره برداری رسیده است.

علی اصغر عزیزی فر افزود: ۱۱۸ طرح مربوط به ساخت واحد مسکونی برای افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی، ۲ پروژه آبرسانی و هشت طرح نیز در حوزه بهداشت و درمان است البته ۵۵۲ پروژه دیگر در دست اجرا داریم که قرار است تا پایان شهریور امسال به بهره برداری برسند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای کردستان هم در این جلسه گفت: در قالب طرح های محرومیت زدایی اجرای سه پروژه راه روستایی در نظر گرفته شده که ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای آن نیاز است.

سیدالبرز حسینی افزود: انتظار داریم سازمان بسیج سازندگی در زمینه خرید تجهیزات و ماشین آلات سنگین راهسازی و امکانات سخت افزاری این اداره کل را برای اجرای بهتر طرح های محرومیت زدایی یاری کند.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان نیز تعداد پروژه های برنامه ریزی شده را در قالب طرح محرومیت زدایی ۳۰۰ پروژه اعلام کرد و اظهار داشت: امسال اعتبار ایجاد ۱۳۰ سیستم سرمایشی و گرمایشی استاندارد در مدارس توسط دولت تامین و این طرح ها از حوزه محرومیت زدایی حذف شد.

رشید قربانی افزود: ۱۷۰ پروژه دیگر در زمینه احداث و تعمیر مدارس کوچک روستایی بود که از این تعداد، ۱۷ مدرسه با همکاری بسیح سازندگی تعمیر و بازسازی شده است.

۷۳۵۵/۹۱۰۲منبع خبر

گرد آوری : https://parinaz.net/

Comments are closed.