مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله حادثه : شهادت یکی از نیروهای گردان های عزالدین القسام در نوار غزه

5

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس حوادث

شهادت یکی از نیروهای گردان های عزالدین القسام در نوار غزه


به نوشته پایگاه خبری فلسطین الیوم، «محمود احمد صبری ادهم» ۲۸ ساله صبح امروز در شرق بیت حانون نوار غزه به ضرب گلوله نظامیان رژیم صهیونیستی زخمی شد و ساعاتی بعد وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که این مبارز فلسطینی به شهادت رسیده است.

گردان های القسام شاخه نظامی جنبش حماس اعلام کرد که وی یکی از مبارزان یگان حفاظت مرزی این گردان ها بوده است.

منطقه تحت محاصره نوارغزه از ماه مارس شاهد راهپیمایی ها فلسطینی ها موسوم به راهپیمایی بزرگ بازگشت است.راهپیمایی‌های بزرگ بازگشت از ۳۰ مارس گذشته (۱۰ فروردین) جمعه هر هفته همچنان در طول نوار مرزی غزه با سرزمین‌های اشغالی در اعتراض به انتقال سفارت آمریکا به قدس و محاصره نوار غزه برگزار می‌شود.
فلسطینیان جمعه هفته گذشته چهل و هشتمین راهپیمایی بزرگ بازگشت با عنوان «وفاداری به شهیدان و کشتار حرم ابراهیمی» را با حضور هزاران فلسطینی و رهبران گروه های مقاومت برگزار کردند.
با وجود مخالفت و تحریم بسیاری از کشورهای جهان مانند اتحادیه اروپا، در ۲۴ اردیبهشت سال ۲۰۱۸ در اقدامی تحریک آمیز، سفارت آمریکا از تل آویو به قدس اشغالی انتقال یافت.
شمار شهدای فلسطینی در راهپیمایی بزرگ بازگشت از آغاز تاکنون به بیش از ۲ هزار و ۴۰۰ نفر رسیده و بیش از ۲۵ هزار نفر دیگر نیز در این تظاهرات مسالمت آمیز به دست ارتش رژیم صهیونیستی زخمی شده اند.منبع خبر

گرد آوری : https://parinaz.net/

Comments are closed.