مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله حادثه : سالانه ۱۰۰ هزار نفر در کلاس های تخصصی حفظ قرآن شرکت می کنند

3

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس حوادث

سالانه ۱۰۰ هزار نفر در کلاس های تخصصی حفظ قرآن شرکت می کنند


به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین سیدمصطفی حسینی شامگاه سه شنبه در مراسم افتتاح دو مرکز قرآنی و فرهنگی در جوار امامزاده یحیی بن زید (ع) گنبدکاووس به خبرنگاران گفت: مجوز فعالیت موسسات قرآنی کشور از ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی، تبلیغات اسلامی و اوقاف و امور خیریه صادر شده است.

وی افزود: آموزش قرآن و تربیت حافظان این کتاب آسمانی در راستای منویات رهبری انقلاب مبنی بر تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآن توسط موسسات قرآنی در سراسر کشور بالاخص موسساتی که از ادارات اوقاف و امور خیریه مجوز فعالیت گرفته اند، در حال انجام است.

حجت الاسلام حسینی اضافه کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه در راستای تحقق منویات رهبری انقلاب و با هدف تربیت حافظان قرآنی در تفاهم نامه ای که با وزارت آموزش و پرورش امضا کرده است، اقدامات خوبی را از سال گذشته آغاز کرده است.

وی تصریح کرد: در راستای این تفاهم نامه پارسال حفظ جزء ۳۰ قرآن برای دو میلیون دانش آموز اجرا شد که امسال نیز این برنامه در قالب طرح ۱۴۵۳ و دیگر طرح های حفظ قرآن ادارات اوقاف ادامه خواهد داشت.

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور همچنین با اشاره به افتتاح مرکز قرآنی و آموزش حفظ مجازی قرآن کریم ویژه برادران استان گلستان در شهر گنبدکاووس، گفت: مشابه این مراکز در ۲۶ استان کشور با هدف توسعه و نشر فعالیت های قرآنی و معارف آن از طریق روش های الکترونیکی و فضای مجازی راه اندازی شده است.

حجت الاسلام حسینی با مهم دانستن مقوله حفظ قرآن توسط اقشار مختلف جامعه، افزود: افرادی که وقت کافی برای شرکت در کلاس های قرآن آموزی و حفظ آن را به صورت حضوری ندارند می توانند از ظرفیت مراکز آموزش مجازی قرآن استفاده نمایند.

وی با اشاره به راه اندازی مرکز اجتماعی، فرهنگی و قرآنی (افق) در جوار امامزاده یحیی بن زید (ع) گنبدکاووس گفت: این مراکز نیز در راستای توسعه فعالیت های فرهنگی، اجتماعی و قرآنی با استفاده از ظرفیت های سخت و نرم افزاری امامزادگان و بقاع متبرکه توسط سازمان اوقاف در این مکان ها راه اندازی می شود.

حجت الاسلام حسینی، انجام فعالیت های فرهنگی و اجتماعی بالاخص درحوزه کاهش آسیب های اجتماعی را از دیگر اهداف راه اندازی مراکز افق ذکر کرد و ادامه داد: درحال حاضر ۱۱۰ مرکز افق در امامزادگان و بقاع متبرکه کشور راه اندازی شده و در دیگر بقاع متبرکه نیز متناسب با ظرفیت ها و سطح بندی های انجام شده به تدریج راه اندازی خواهد شد.

به گزارش ایرنا، مدیرکل اوقاف و امور خیریه گلستان نیز دراین مراسم گفت: مرکز آموزش حفظ مجازی قرآن کریم ویژه برادران این استان در گنبدکاووس به دلیل استعدادهای خوبی که درحوزه فعالیت های قرانی و حفظ آن دارد، امروز راه اندازی شده و مشابه این مرکز ویژه خواهران چندی پیش در امامزاده عبدالله گرگان راه اندازی شده است.

حجت الاسلام و المسلمین روح الله سلیمانی فرد افزود: راه اندازی این مراکز با هدف کیفی سازی فعالیت های قرآنی و حفظ آن و نیز تربیت حافظان قرآنی راه اندازی شده که علاقمندان می توانند با مراجعه به درگاه اینترنتی “www.Quranhefz.ir” دراین کلاس ها ثبت نام کرده و زیر نظر استاتید متخصص به صورت مجازی به حفظ قرآن بپردازند.

وی درخصوص راه اندازی مرکز اجتماعی، فرهنگی و قرآنی (افق) در گنبدکاووس نیز گفت: این مراکز بیشتر درحوزه فعالیت های فرهنگی، اجتماعی و قرآنی از جمله توسعه امور خیریه، بسیج خیرین، سوق دادن وقف های جدید، توانمندسازی خانواده ها با هدف کاهش آسیب های اجتماعی، تلاش برای تامین جهیزیه و ترویج ازدواج آسان فعالیت خواهند داشت.

حجت الاسلام سلیمانی فرد اضافه کرد: قرار است دو مرکز افق دیگر نیز در استان گلستان یکی در امامزاده عبدالله گرگان و دیگری در امامزادگان آق امام آزادشهر در روزهای آینده راه اندازی شود.

گنبدکاووس با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت درشرق استان گلستان واقع است و دومین شهرستان بزرگ استان گلستان است.

/‌۳۰۳۹/‌/‌۱۸۶۰منبع خبر

گرد آوری : https://parinaz.net/

Comments are closed.