مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله حادثه : سالانه ۱۰۰ هزار نفر در کلاس های تخصصی حفظ قرآن شرکت می کنند

14

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس حوادث

سالانه ۱۰۰ هزار نفر در کلاس های تخصصی حفظ قرآن شرکت می کنند


به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین سیدمصطفی حسینی شامگاه سه شنبه در مراسم افتتاح دو مرکز قرآنی و فرهنگی در جوار امامزاده یحیی بن زید (ع) گنبدکاووس به خبرنگاران گفت: مجوز فعالیت موسسات قرآنی کشور از ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی، تبلیغات اسلامی و اوقاف و امور خیریه صادر شده است.

وی افزود: آموزش قرآن و تربیت حافظان این کتاب آسمانی در راستای منویات رهبری انقلاب مبنی بر تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآن توسط موسسات قرآنی در سراسر کشور بالاخص موسساتی که از ادارات اوقاف و امور خیریه مجوز فعالیت گرفته اند، در حال انجام است.

حجت الاسلام حسینی اضافه کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه در راستای تحقق منویات رهبری انقلاب و با هدف تربیت حافظان قرآنی در تفاهم نامه ای که با وزارت آموزش و پرورش امضا کرده است، اقدامات خوبی را از سال گذشته آغاز کرده است.

وی تصریح کرد: در راستای این تفاهم نامه پارسال حفظ جزء ۳۰ قرآن برای دو میلیون دانش آموز اجرا شد که امسال نیز این برنامه در قالب طرح ۱۴۵۳ و دیگر طرح های حفظ قرآن ادارات اوقاف ادامه خواهد داشت.

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور همچنین با اشاره به افتتاح مرکز قرآنی و آموزش حفظ مجازی قرآن کریم ویژه برادران استان گلستان در شهر گنبدکاووس، گفت: مشابه این مراکز در ۲۶ استان کشور با هدف توسعه و نشر فعالیت های قرآنی و معارف آن از طریق روش های الکترونیکی و فضای مجازی راه اندازی شده است.

حجت الاسلام حسینی با مهم دانستن مقوله حفظ قرآن توسط اقشار مختلف جامعه، افزود: افرادی که وقت کافی برای شرکت در کلاس های قرآن آموزی و حفظ آن را به صورت حضوری ندارند می توانند از ظرفیت مراکز آموزش مجازی قرآن استفاده نمایند.

وی با اشاره به راه اندازی مرکز اجتماعی، فرهنگی و قرآنی (افق) در جوار امامزاده یحیی بن زید (ع) گنبدکاووس گفت: این مراکز نیز در راستای توسعه فعالیت های فرهنگی، اجتماعی و قرآنی با استفاده از ظرفیت های سخت و نرم افزاری امامزادگان و بقاع متبرکه توسط سازمان اوقاف در این مکان ها راه اندازی می شود.

حجت الاسلام حسینی، انجام فعالیت های فرهنگی و اجتماعی بالاخص درحوزه کاهش آسیب های اجتماعی را از دیگر اهداف راه اندازی مراکز افق ذکر کرد و ادامه داد: درحال حاضر ۱۱۰ مرکز افق در امامزادگان و بقاع متبرکه کشور راه اندازی شده و در دیگر بقاع متبرکه نیز متناسب با ظرفیت ها و سطح بندی های انجام شده به تدریج راه اندازی خواهد شد.

به گزارش ایرنا، مدیرکل اوقاف و امور خیریه گلستان نیز دراین مراسم گفت: مرکز آموزش حفظ مجازی قرآن کریم ویژه برادران این استان در گنبدکاووس به دلیل استعدادهای خوبی که درحوزه فعالیت های قرانی و حفظ آن دارد، امروز راه اندازی شده و مشابه این مرکز ویژه خواهران چندی پیش در امامزاده عبدالله گرگان راه اندازی شده است.

حجت الاسلام و المسلمین روح الله سلیمانی فرد افزود: راه اندازی این مراکز با هدف کیفی سازی فعالیت های قرآنی و حفظ آن و نیز تربیت حافظان قرآنی راه اندازی شده که علاقمندان می توانند با مراجعه به درگاه اینترنتی “www.Quranhefz.ir” دراین کلاس ها ثبت نام کرده و زیر نظر استاتید متخصص به صورت مجازی به حفظ قرآن بپردازند.

وی درخصوص راه اندازی مرکز اجتماعی، فرهنگی و قرآنی (افق) در گنبدکاووس نیز گفت: این مراکز بیشتر درحوزه فعالیت های فرهنگی، اجتماعی و قرآنی از جمله توسعه امور خیریه، بسیج خیرین، سوق دادن وقف های جدید، توانمندسازی خانواده ها با هدف کاهش آسیب های اجتماعی، تلاش برای تامین جهیزیه و ترویج ازدواج آسان فعالیت خواهند داشت.

حجت الاسلام سلیمانی فرد اضافه کرد: قرار است دو مرکز افق دیگر نیز در استان گلستان یکی در امامزاده عبدالله گرگان و دیگری در امامزادگان آق امام آزادشهر در روزهای آینده راه اندازی شود.

گنبدکاووس با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت درشرق استان گلستان واقع است و دومین شهرستان بزرگ استان گلستان است.

/‌۳۰۳۹/‌/‌۱۸۶۰منبع خبر

گرد آوری : https://parinaz.net/

Comments are closed.