مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله حادثه : سازمان ملل نسبت به وقوع فاجعه انسانی برای زنان یمنی هشدار داد

13

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس حوادث

سازمان ملل نسبت به وقوع فاجعه انسانی برای زنان یمنی هشدار داد


به گزارش المیادین، کانیم افزود: هر دو ساعت یک زن یمنی به خاطر کمبود امکانات بهداشتی و درمانی به هنگام وضع حمل جان خود را از دست می دهد.

وی گفت: ۱۰۰ بیمارستان از ۲۶۸ بیمارستانی که تحت پوشش صندوق سازمان ملل است ، تعطیل شده است.

مدیر اجرایی صندوق جمعیت ملل متحد اضافه کرد: پیش بینی می شود تا پایان ماه سپتامبر ۷۵ بیمارستان دیگر در یمن به خاطر کاهش کمک ها بین المللی تعطیل شود.

کانیم در ادامه گفت: تعطیلی بیمارستان ها در یمن به صورت مستقیم بر ۶۵۰ هزار زن که نیاز به خدمات بهداشتی و درمانی هستند تاثیر خواهد گذاشت.

وی افزود: در صورتی که بیمارستان هایی که تحت پوشش صندوق سازمان ملل هستند تعطیل شود، بیش از یک میلیون زن یمنی با مشکل روبه رو خواهند شد.

پیش تر نیز صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) در گزارشی اعلام کرده بود که به دلیل ضعف امکانات درمانی و بهداشتی در یمن، هر دو ساعت یک مادر و ۶ نوزاد جان خود را در این کشور از دست می دهند.

جنگ تحمیلی ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان علیه یمن روزانه ادامه دارد و محاصره همه جانبه این کشور اوضاع وخیمی را برای غیرنظامیان از جمله کودکان و زنان ایجاد کرده است.

این جنگ همچنین میلیون‌ها یمنی را با بحران شدید گرسنگی و قحطی روبه رو کرده است؛ به گونه‌ای که سازمان ملل متحد در گزارشی، کمبود شدید مواد غذایی و دارو در این کشور را «بزرگ ترین فاجعه انسانی» نامید.
عربستان و امارات از ششم فروردین سال ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کردند تا به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادخواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشانند.منبع خبر

گرد آوری : http://parinaz.net/

Comments are closed.