مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله حادثه : رسانه های عربی: واکنش حزب الله برای رژیم صهیونیستی سخت خواهد بود

11

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس حوادث

رسانه های عربی: واکنش حزب الله برای رژیم صهیونیستی سخت خواهد بود


به گزارش گروه تحلیل، تفسیر و پژوهش های خبری ایرنا، ساعات اولیه بامداد یکشنبه ۲۵ آگوست (۳ شهریور) دو پهپاد متجاوز رژیم صهیونیستی با نادیده گرفتن حریم هوایی لبنان در جنوب بیروت در منطقه ضاحیه سقوط کردند. پهپاد نخست هیچگونه خسارتی به همراه نداشت، اما پهپاد دوم که مجهز به بمب بود، به بخشی از ساختمان رسانه ای حزب الله خساراتی وارد کرد.  
«سید حسن نصـــرالله» دبیر کل حزب‌الله لبنان در واکنش به این حمله ها خطاب به سران رژیم صهیونیستی با بیان اینکه این گروه وارد فاز تازه‌ای از مقابله با رژیم صهیونیستی شده است، گفت که این رژیم غاصب باید آماده پاسخ قریب‌الوقوع حزب‌ الله باشند. «میشل عون» رییس جمهوری لبنان هم با محکوم کردن تجاوز پهپادی رژیم صهیونیستی به خاک این کشور تاکید کرد این حمله ها اعلام جنگ به لبنان است و ما حق دفاع از خود را محفوظ می دانیم.
«سعد حریری» نخست‌ وزیر لبنان نیز در واکنش به سقوط دو پهپاد اسرائیلی در جنوب بیروت، ‌ ورود این دو پهپاد را تجاوز آشکار به حاکمیت و تمامیت ارضی لبنان خواند.
رسانه های عربی تحلیل هایی را درباره چرایی حمله های رژیم صهیونیستی و عکس العمل احتمالی حزب الله منتشر کردند که بخشی از این گزارش در ذیل آمده است :‌ 

 چرایی تنش آفرینی های رژیم صهیونیستی

به نوشته روزنامه «الاخبار» لبنان، شکست شرط بندی های رژیم صهیونیستی بر روی سقوط نظام سوریه و پایان دادن به نقش سوریه در حمایت از محور مقاومت در لبنان و فلسطین، شکل گیری قدرت مردمی و سیاسی و رسمی حامی محور مقاومت در عراق و ناتوانی آمریکا در ایجاد شکاف در میان جریان های عراق و همچنین ناتوانی واشنگتن و همپیمانان آن برای مقابله با ایران، شکست ائتلاف حمله به یمن، تقویت روابط میان جریان حماس و محور مقاومت و شکست تلاش ها برای تحریم مالی و اقتصادی لبنان و تضعیف نقش آن در لبنان و منطقه و به ویژه در مساله فلسطین سبب شده است که رژیم صهیونیستی به افزایش تنش آفرینی ها روی آورد.

به نوشته تارنمای «کتابات» عراق، «حسن حردان» تحلیلگر مسائل سیاسی لبنان گفت نتانیاهو از بحران های داخلی رنج می برد. او در نتیجه قدرت یابی محور مقاومت نمی تواند با این جریان مقابله کند. همچنین به دلیل فسادهای مالی شانس او برای پیروزی در انتخابات آینده اندک است. از این رو، وی با تنش آفرینی های اخیر خود تلاش کرده است ضمن بازیابی به قدرت بازدارندگی اسرائیل و تغییر قواعد بازی محبوبیت خود را افزایش دهد تا در انتخابات آینده پیروز شود.

عکس العمل قطعی حزب الله برابر حمله رژیم صهیونیستی

به نوشته روزنامه الکترونیکی «رای الیوم»، تردیدی نیست که ضربه انتقامی که سید حسن نصرالله در پاسخ به حمله اخیر رژیم اسرائیل در ضاحیه جنوبی وعده داده است، صورت خواهد گرفت. اما سوالی که به شدت در محافل منطقه ای مطرح می شود این است که حزب الله در کجا انتقام خواهد گرفت و حجم و پیامدها و تاثیر این انتقام چگونه خواهد بود؟
نصرالله زمان حمله انتقامی را مشخص نکرده و فقط در اظهارات خود اعلام کرد که امروز، فردا یا در روزهای آینده این اقدام صورت خواهد گرفت. این موضوع طبیعی و قابل پیش بینی است. فرماندهان نظامی حزب الله در این زمینه برنامه ریزی و مجریان و زمان و اهداف آن را مشخص می کنند. همه گمانه زنی ها بر این موضوع تاکید می کنند که انتقام حزب الله برای رژیم صهیونیستی دردناک خواهد بود و نتانیاهو و وزیر جنگ رژیم صهیونیستی را در تنگنا قرار خواهد داد و شاید آینده سیاسی نتانیاهو را در انتخابات آینده تحت تاثیر قرار دهد.
در صورتی که پس از انتقام حزب الله رژیم صهیونیستی واکنش نشان دهد حزب الله با موشک های خود همه منافع اصلی رژیم صهیونیستی را در همه سرزمین های اشغالی هدف قرار خواهد داد. نصرالله و همه فرماندهان نظامی برای هرگونه احتمالی آماده هستند. تاکید  نصرالله بر روی این موضوع که پس از آزادسازی قدس در این شهر نماز خواهد خواند بیانگر وجود اراده جنگی بالا در میان حزب الله است. حمله رژیم صهیونیستی به ضاحیه هم فرصت تاریخی را برای او فراهم کرده است و همه مردم لبنان و در راس آنان میشل عون در کنار او خواهند بود. موشک هایی که پس از حمله رژیم صهیونیستی به لبنان، عراق و سوریه از غزه به سرزمین های اشغالی شلیک شده، نشان می دهد که حزب الله در جنگ آینده تنها نخواهد بود و همه جبهه ها برای دفاع از کرامت و عزت گشوده خواهد شد.

روزنامه «الدستور» اردن در گزارشی به قلم «عریب الرنتاوی» با اشاره به حمله های رژیم صهیونیستی به ضاحیه نوشت حزب الله اراده عکس العمل را دارد. رژیم صهیونیستی خط قرمز را نادیده گرفته و برای تغییر قواعد بازی تلاش کرده است. اما اکنون توپ در زمین حزب الله است. حزب الله مدت زمان زیادی برای عکس العمل صبر نخواهد کرد در شرایطی که نخست وزیر رژیم صهونیستی در فضای انتخاباتی و فشارهای ناشی از قدرت رقبا گرفتار است با آتش بازی کرده است و حزب الله هم عکس العمل نشان خواهد داد. رژیم صهیونیستی برای تغییر معادلات و اصول جدید درگیری تمایل دارد اما حزب الله تمایلی برای چنین چیزی ندارد. حزب الله می داند، چگونه برخورد کند.

«هشام جابر» کارشناس مسائل نظامی به روزنامه «البناء» لبنان گفت حزب الله قطعا برای حفظ قواعد درگیری و تثبیت معادلات بازدارندگی در برابر حمله های رژیم صهیونیستی واکنش نشان خواهد داد.

به نوشته شبکه خبری «الجزیره» قطر، «سعد کیوان» تحلیلگر مسائل سیاسی معتقد است که میان رئیس جمهوری لبنان و حزب الله همگرایی وجود دارد و اظهارات میشل عون و محکوم کردن حمله های رژیم صهیونیستی در حمایت از حزب الله و وعده این حزب برای عکس العمل در برابر رژیم صهیونیستی صورت گرفته است.منبع خبر

گرد آوری : https://parinaz.net/

Comments are closed.