مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله حادثه : رایزنی ترامپ و جانسون پس از فرمان ضد مهاجرتی واشنگتن علیه انگلیسی‌ها

5

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس حوادث

رایزنی ترامپ و جانسون پس از فرمان ضد مهاجرتی واشنگتن علیه انگلیسی‌ها


به گزارش دفتر نخست وزیری انگلیس، بوریس جانسون و ترامپ درباره همه‌گیر شدن ویروس کرونا و اقدامات صورت گرفته برای جلوگیری از شیوع آن گفت‌وگو کردند. در این تماس تلفنی، جانسون همچنین به گام‌های علمی دولت انگلیس برای مقابله با کرونا اشاره کرد.

دو طرف همچنین درباره اهمیت سرعت بخشیدن به ساخت واکسن کرونا برای جلوگیری از تاثیرات منفی اقتصادی این ویروس بر شهروندان دو کشور تاکید کردند.

آمار ابتلا و مرگ و میر بر اثر کرونا در انگلیس طی روزهای گذشته افزایش قابل توجهی را یافته است و این امر سبب شد تا رئیس جمهوری آمریکا درباره استثنا کردن شهروندان این کشور از فهرست ممنوعیت سفر به آمریکا تجدید نظر کند.

دونالد ترامپ شامگاه شنبه در کنفرانسی خبری درباره اقدامات دولت فدرال پیرامون شیوع کرونا در ایالات متحده گفت که انگلیس و ایرلند نیز بعداز بررسی شرایط شامل ممنوعیت مسافرت از اروپا به آمریکا به دلیل شیوع ویروس کرونا می‌شوند.

ترامپ که منشأ شیوع کرونا در آمریکا را مسافران اروپایی می‌داند، چهارشنبه گذشته اعلام کرده بود که اتباع همه کشورهای اروپایی به جز انگلیس و ایرلند تا ۳۰ روز از مسافرت به آمریکا ممنوع می‌شوند.

در حالی که ممنوعیت سفر به آمریکا از جمعه شب برای کشورهای اروپایی اعمال شده است، «مایک پنس» معاون ترامپ در توضیح اقدام جدید گفت که شمول انگلیس و ایرلند نیز به ممنوعیت مسافرت به آمریکا از بامداد دوشنبه اعمال خواهد شد.

ترامپ و جانسون در بخش دیگری از این گفت‌وگو درباره حمله موشکی به پایگاه التاجی عراق که براثر آن چهار نیروی آمریکایی و انگلیسی کشته شدند گفت‌وگو و توافق کردند که برای کمک به عراق برای مقاومت دربرابر اقدامات تروریستی، شانه به شانه هم ایستادگی کنند.

آمریکا جمعه گذشته در واکنش به این حمله موشکی، پایگاه‌های نظامی ارتش، پلیس و نیروهای الحشد الشعبی عراق را هدف حمله قرار داد .

وزارت خارجه عراق نیز دیروز (شنبه ۲۴ اسفند) سفیر آمریکا در بغداد را در اعتراض به حمله هوایی نیروهای آمریکایی به مواضع نیروهای عراقی و نقض حاکمیت این کشور فراخواند.منبع خبر

گرد آوری : http://parinaz.net/

Comments are closed.