مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله حادثه : جلوگیری از کوچ زودهنگام عشایر به پلدختر

3

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس حوادث

جلوگیری از کوچ زودهنگام عشایر به پلدختر


سیدعیسی کاظمی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ضمن اطلاع رسانی به عشایر در حال کوچ، نامه ای به منظور جلوگیری از کوچ عشایر به منابع طبیعی استان های لرستان ، ایلام و خوزستان ارسال شده است.

وی افزود: به سرگروه های عشایری به منظور توجیه آنان در خصوص پیشگیری از ابتلا به بیماری ویروس کرونا اطلاع رسانی شده است.

کاظمی با بیان این که اداره امور عشایرشهرستان آماده هر گونه همکاری با سایر دستگاه ها است، یادآورشد: به منظور جلوگیری از کوچ زودهنگام عشایر توسط دستگاه های متولی و با کمک نیروی انتظامی و دیگر دستگاه های مرتبط از جمله منابع طبیعی و شهرداری ها اقدام شود.

وی افزود: اداره امور عشایر شهرستان پلدخترنیزبرای جلوگیری از کوچ زودهنگام ، هیچ گونه خدماتی به عشایر در حال کوچ ارایه نخواهدکرد.

رییس اداره امور عشایر پلدخترگفت: توسط کارکنان این مجموعه در مناطق مختلف به منظور آگاه سازی عشایر نسبت به مخاطرات بیماری کرونا و رعایت بهداشت و به حداقل رساندن مراجعه به شهرها ،اطلاع رسانی به صورت حضوری صورت گرفته است.

وی افزود:با توجه به این که غالب عشایری که به صورت پیاده کوچ می کنند از عشایر استان همدان، کوچ کننده از شمال خوزستان به الوند هستند بازدید مشترکی بامسوولان امورعشایر استان همدان از مسیر کوچ انجام شده است.

کاظمی یادآورشد: به منظور افزایش زمان استقرار عشایر در مناطق قشلاقی و به تعویق افتادن کوچ تا زمان مناسب مایحتاج عشایر از جمله آرد ، آب آشامیدنی و علوفه دامی در مناطق قشلاقی تهیه شده است.منبع خبر

گرد آوری : http://parinaz.net/

Comments are closed.