مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله حادثه : بررسی مدل فنی و اجرایی لایحه پایانه‌های فروشگاهی

13

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس حوادث

بررسی مدل فنی و اجرایی لایحه پایانه‌های فروشگاهی


پیرو جلسه مشترک نمایندگان کمیسیون و دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات (رضا باقری اصل) در خصوص پیگیری لایحه پایانه‌های فروشگاهی، مقرر شد تا مدل فنی و اجرایی از طرف کمیسیون به نمایندگی از سازمان نظام‌صنفی رایانه‌ای ارایه شود.
پس از طرح موضوع، پیاده‌سازی اولیه مدل، همراه با پروتکل ارتباطی در دستور کار کمیسیون قرار گرفت و بررسی طرح اولیه در جلسه پیشین مورد بررسی قرار گرفت و پس از تایید اعضای کمیسیون، طراحی کامل آن در دستور کار کمیسیون قرار گرفت.
یکی از موارد مهمی که اعضای این کمسیون از ابتدا بر روی آن تاکید داشته‌اند، ایجاد بستر و تهیه مدلی است که در آن همه بازیگران نرم‌افزاری و سخت‌افزاری بدون هیچ‌گونه محدودیت بستر نرم‌افزاری و سخت‌افزاری بتوانند ایفای نقش کرده و از هر گونه رانت و انحصارگرایی جلوگیری شود.

لذا در مدل پیشنهادی سعی شده است چارچوب کلی ارتباطات بدون وابستگی به نرم‌افزار و سخت‌افزار خاصی صورت پذیرد.
در این جلسه اعضای کمیسیون به بررسی طرح تکمیلی مدل مورد نظر پرداختند و این طرح با اکثریت آرا به تصویب رسید که بر پایه مدل طراحی شده، نمونه آزمایشگاهی نیز آماده شود تا نسبت به جامع و کامل بودن و همچنین قابلیت اجرایی آن اطمینان حاصل شود. همچنین در پایان مقرر شد برای دستیابی سریعتر به نتیجه، در این خصوص جلسات فوق‌العاده برگزار شود.منبع خبر

گرد آوری : https://parinaz.net/

Comments are closed.