مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله حادثه : برای توزیع تسهیلات جبران خسارت بارندگی‌ها هرچه سریع‌تر تصمیم‌گیری شود

7

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس حوادث

برای توزیع تسهیلات جبران خسارت بارندگی‌ها هرچه سریع‌تر تصمیم‌گیری شود


فتح‌الله حقیقی شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان اظهار داشت: در خصوص معرفی واحدهای مسکونی خسارت‌دیده جهت دریافت تسهیلات در حوزه شهری، اقدام خاصی در مرکز استان و شهرستان‌ها انجام و پروانه‌ای برای ساخت مسکن صادر نشده است.

وی تاکید کرد: ستاد بازسازی باید فعال شود تا اعتبار ابلاغی در قالب تسهیلات، توزیع شده و برای موضوعات شهری در این ستاد تصمیم‌گیری شود.

حقیقی افزود: سپاه استان نیز امکانات مناسبی در این زمینه دارد که باید ورود پیدا کرده و در این راستا کمک کند.

این مسئول ادامه داد: فرمانداران نیز باید در توزیع اعتبارات مربوط به خسارت‌های وارد شده به بخش کشاورزی همکاری لازم را با سازمان جهاد کشاورزی استان داشته باشند.

استاندار زنجان ابراز کرد: انتظار می‌رود با فعال شدن ستاد بازسازی، فرآیند جبران خسارت بارندگی به بخش مسکن و کشاورزی استان به سرانجام مطلوبی برسد.

مقام عالی دولت در استان زنجان، تهیه سند راهبردی مدیریت بحران استان را بسیار مهم خواند و گفت: باید اقدام عملیاتی و برنامه‌ریزی‌شده بر روی این سند انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: آسیب‌شناسی مشکلات روستایی و روستاهای در معرض خطر سیل نیز مهم بوده و باید برای رفع مشکلات و خروج از بحران این روستاها علاوه بر تامین اعتبار، برنامه‌ریزی و اقدامات دیگری نیز صورت پذیرد.

حقیقی اظهار داشت: ماهیت اداره کل مدیریت بحران استان، هماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی برای جلوگیری از خسارت در مواقع بحرانی بوده و از این رو، آموزش در مدیریت بحران برای هم‌افزایی بین دستگاه‌ها بسیار مهم است.

۹۵۵۶/۶۰۸۵منبع خبر

گرد آوری : https://parinaz.net/

Comments are closed.