مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله حادثه : برای توزیع تسهیلات جبران خسارت بارندگی‌ها هرچه سریع‌تر تصمیم‌گیری شود

13

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس حوادث

برای توزیع تسهیلات جبران خسارت بارندگی‌ها هرچه سریع‌تر تصمیم‌گیری شود


فتح‌الله حقیقی شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان اظهار داشت: در خصوص معرفی واحدهای مسکونی خسارت‌دیده جهت دریافت تسهیلات در حوزه شهری، اقدام خاصی در مرکز استان و شهرستان‌ها انجام و پروانه‌ای برای ساخت مسکن صادر نشده است.

وی تاکید کرد: ستاد بازسازی باید فعال شود تا اعتبار ابلاغی در قالب تسهیلات، توزیع شده و برای موضوعات شهری در این ستاد تصمیم‌گیری شود.

حقیقی افزود: سپاه استان نیز امکانات مناسبی در این زمینه دارد که باید ورود پیدا کرده و در این راستا کمک کند.

این مسئول ادامه داد: فرمانداران نیز باید در توزیع اعتبارات مربوط به خسارت‌های وارد شده به بخش کشاورزی همکاری لازم را با سازمان جهاد کشاورزی استان داشته باشند.

استاندار زنجان ابراز کرد: انتظار می‌رود با فعال شدن ستاد بازسازی، فرآیند جبران خسارت بارندگی به بخش مسکن و کشاورزی استان به سرانجام مطلوبی برسد.

مقام عالی دولت در استان زنجان، تهیه سند راهبردی مدیریت بحران استان را بسیار مهم خواند و گفت: باید اقدام عملیاتی و برنامه‌ریزی‌شده بر روی این سند انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: آسیب‌شناسی مشکلات روستایی و روستاهای در معرض خطر سیل نیز مهم بوده و باید برای رفع مشکلات و خروج از بحران این روستاها علاوه بر تامین اعتبار، برنامه‌ریزی و اقدامات دیگری نیز صورت پذیرد.

حقیقی اظهار داشت: ماهیت اداره کل مدیریت بحران استان، هماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی برای جلوگیری از خسارت در مواقع بحرانی بوده و از این رو، آموزش در مدیریت بحران برای هم‌افزایی بین دستگاه‌ها بسیار مهم است.

۹۵۵۶/۶۰۸۵منبع خبر

گرد آوری : https://parinaz.net/

Comments are closed.