مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله حادثه : بخش‌هایی از کارولینای جنوبی در فرار از طوفان تخلیه می‌شود

2

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس حوادث

بخش‌هایی از کارولینای جنوبی در فرار از طوفان تخلیه می‌شود


هنری مک مستر شامگاه یکشنبه به وقت محلی با صدور دستورالعملی با اشاره به پیش بینی مرکز ملی طوفان آمریکا که پیش بینی کرده است بر ایالت کارولینای جنوبی و جنوب شرقی آمریکا را متاثر سازد، اظهار کرد: وزش باد همراه با باران شدید، طغیان دریا و سیل برق آسا، تهدیدی جدی برای ایالت کارولینای جنوبی محسوب می شوند که نیاز است برای حفاظت املاک ، زیرساخت های مهم ، جوامع و امنیت عمومی و رفاه مردم، اقدامات احتیاطی انجام شود.

وی در این دستور العمل بر فراهم کردن تمامی تجهیزات و موارد مورد نیاز برای عملیات های اورژانسی همچون بهداشت، ایمنی و بازدید از مناطق مورد تهدید تاکید شده است.

فرماندار کارولینا بر این اساس خواستار تخلیه جمعیت بخش هایی از این مناطق در معرض تهدید شده و تاکید کرده است تا ظهر دوشنبه دوم سپتامبر باید این اقدام انجام شود.

مک مستر خاطرنشان کرده است در صورت لزوم از گارد ملی کارولینای جنوبی برای حفظ جان و مال شهروندان استفاده خواهند کرد.

طوفان دوریان با سرعت حدود 285 کیلومتر بر ساعت در حال نزدیک شدن به جنوب ایالت های فلوریدا و کارولینای جنوبی و شمالی است.

این طوفان که شدت آن در درجه پنج دسته بندی شده است هم اکنون بر فراز “باهاما” قرار دارد اما سرعت حرکت آن اندک است. این مساله باعث می شود شدت تخریب طوفان افزایش یابد.

ران دسانتیس فرماندار فلوریدا هم پیش از این برای پیشگیری از آسیب های ناشی از این طوفان و امواج دریایی، باران های شدید و سیل آسا، وضعیت اضطراری اعلام کرده بود.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا هم که قرار بود به لهستان سفر کند، در پی خبرهای مربوط به این طوفان که بخش هایی از فلوریدا را در بر می گرفت و “مارالاگو” تفرجگاه شخصی ترامپ هم ممکن بود در معرض آسیب های این طوفان قرار گیرد، این سفر را لغو کرد.

این در حالی است که جزیره پورتوریکو در معرض این طوفان قرار گرفته و خرابی های زیادی به بار آورده است اما موضع گیری خاصی از دولت آمریکا درباره ساکنان این مناطق که هنوز از آسیب های ناشی از سیل گذشته رنج می برند، گرفته نشده است.منبع خبر

گرد آوری : https://parinaz.net/

Comments are closed.