مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله حادثه : بازگشت سرمایه گذار ایرانی از چین برای تولید در کشور

0

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس حوادث

بازگشت سرمایه گذار ایرانی از چین برای تولید در کشور


به گزارش شنبه شب روابط عمومی سازمان منطقه آزاد انزلی به ایرنا، مصطفی سید علیزاده مدیرعامل شرکت میلاد تجارت کاسپین هم اکنون در شهرک صنعتی ناحیه یک این منطقه مشغول به فعالیت شده است.

این موضوع که در فرایند جذب سرمایه گذار کشور بسیار به ندرت اتفاق افتاده، در شرایط فعلی اقتصادی کشور نویدبخش تقویت اقتصاد ملی با تکیه بر توانمندیهای داخلی در چارچوب شاخص های اقتصاد مقاومتی است.

سید علیزاده با اشاره به سابقه فعالیت مجموعه تحت مدیریت خود در کشور چین اظهار داشت: از اوایل دهه هشتاد شمسی به عنوان یکی از دو شرکت خارجی فعال در حوزه طراحی و تولید وسایل تزئینی منزل در شهر گوانژو چین مشغول به فعالیت شدیم و طی این مدت با عنایت به کیفیت و سبک متمایز طرح های محصولات تولیدی جزو برندهای محبوب چین و بازار ایران بودیم.

وی با بیان اینکه در طول این سالها بازار خوبی را در ایران و برخی کشورهای اطراف خود به دست آوردیم و با توجه به تمایلی که برای فعالیت در کشورمان داشتیم برای آغاز کار تولیدی خود به امکان سنجی نقاط مختلف پرداختیم.

وی افزود: سرکنسول ایران در شهر گوانژو و معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری منطقه آزاد انزلی در حضور و انتقال کارخانه از کشور چین به این منطقه آزاد شمالی کشورمان نقش محوری ایفا کردند چراکه از طریق ارائه نظرات کارشناسانه و دقیق، تمامی زوایای فعالیت تولیدی در چنین منطقه آزادی برای شرکت ما محرز گردید.

مدیرعامل شرکت میلاد تجارت کاسپین منطقه آزاد انزلی تولید وسائل تزئینی را یک صنعت هنر پایه و هنری عنوان و تصریح کرد طراحی محصولات توسط این گروه باعث عدم وجود نمونه مشابه در بازار می شود، محصولات که توسط این شرکت در این منطقه تولید می شوند را شامل تلفن های قدیمی، گرامافون، رادیو، آباژور، جعبه های کاربردی و سایر وسایل دکوراسیون منزل اعلام کرد که به صورت سری تولید می شوند.

مصطفی سید علیزاده در خصوص دلایل انتخاب منطقه آزاد انزلی برای انتقال کارخانه خود از شهر گوانژو اظهار داشت: برخورد مثبت و همراهی مدیران این سازمان، وجود مزایا و معافیت‌های جذاب برای سرمایه گذاری تولید محور، بهره مندی از زیرساخت های مناسب، امکان بهره گیری از کریدور جدید چین-قزاقستان-ایران که با محوریت منطقه آزاد انزلی ایجاد شده و نزدیکی به بازارهای کشورهای حاشیه دریای خزر و اتحادیه اقتصادی اوراسیا در کنار ارائه بسته های حمایتی و مشاوره ای مهمترین دلایلی بود که باعث حضور در نزدیک ترین منطقه آزاد کشور به تهران را پدید آورد.

وی رویکرد شرکت خود را صادرات به کشورهای منطقه عنوان و تصریح کرد: هم اکنون در فاز نخست تجهیز و نصب خطوط تولید و تولید آزمایشی در زمینی به مساحت ۴۴۰۰ متر مربع و در سوله ای به ابعاد ۲۲۰۰ متر مربع قرار داریم و ظرف دو ماه آینده فازهای دوم و سوم کارخانه راه اندازی می شود تا ظرفیت تولید ماهیانه به ۷ تا ۸ هزار سری بالغ شود و با بازاریابی زمینه صادرات و افزایش توان تولید و اشتغالزایی فرآهم می شود.

مدیرعامل شرکت میلاد تجارت کاسپین منطقه آزاد انزلی میزان اشتغالزایی مستقیم در این پروژه تولیدی را در حدود ۶۰ نفر اعلام کرد.

وی افزود: با عنایت به عدم وجود تکنولوژی و دانش فنی تولید و کار کردن با ماشین آلات تولیدی، در ابتدای کار تعداد ۸ کارگر متخصص چینی در کنار نیروهای کار ایرانی به منظور انتقال دانش فنی حضور خواهند یافت تا علاوه بر خط تولید، دانش لازم برای طراحی و تولید این محصولات نیز به داخل کشور منتقل شود.

وی اضافه کرد: براساس ارزیابی های صورت گرفته، با تکیه بر مزایا و معافیت‌های منطقه و توانمندیهای برشمرده، شاهد کاهش هزینه های تمام شده محصول تولیدی خواهیم بود، موضوعی که می تواند منجر به صادرات و در آمدهای ارزی کشور و به تبع آن اشتغالزایی بیشتر گردد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، منطقه آزاد انزلی تنها منطقه آزاد ایران در حاشیه خزر است و کشورهای حاشیه دریای خزر، ترکیه و کشورهای حاشیه خلیج فارس و آسیای جنوب شرقی عمده بازارهای صادرات و واردات محصولات از طریق منطقه آزاد انزلی هستند. قرار گرفتن در مسیر کریدور بین المللی شمال – جنوب، دارابودن موقعیت ویژه در زمینه ارتباط با کشورهای حاشیه دریای خزر، همجواری با بنادر آستراخان و لاگان در روسیه، راسنودسک در ترکمنستان، اکتائو در قزاقستان و باکو در آذربایجان، دسترسی از طریق راه‌های مناسب، به بازارهای مصرف کشورهای CIS، نزدیکی به فرودگاه بین المللی رشت از جمله مزایای منطقه آزاد انزلی است. مزایای قانونی همچون امکان ثبت، مالکیت و مشارکت سرمایه گذاران خارجی تا میزان ۱۰۰ درصد در منطقه، امکان فعالیت بانک‌ها و موسسات مالی – بیمه‌ای در این منطقه، معافیت مالیاتی ۲۰ ساله بر درآمد و دارایی از تاریخ بهره برداری هرگونه فعالیت اقتصادی، وحدت مدیریت در ارائه کلیه خدمات به سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی، اقدامات سازمان در خصوص خلق مزایا و معافیت‌های جدید برای فعالان اقتصادی – تولیدی، فعالیت بورس کالای منطقه، رونق فضای تجاری با اجرای مصوبه کالای همراه مسافر و برگزاری پانزدهمین اجلاس اتاق‌های بازرگانی کشورهای حاشیه دریای خزر زمینه ساز رونق فضای کسب و کار در محدوده منطقه شده است.منبع خبر

گرد آوری : https://parinaz.net/

Comments are closed.