مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله حادثه : ایالت واشنگتن بیشترین آمار مبتلایان به کرونا در آمریکا

2

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس حوادث

ایالت واشنگتن بیشترین آمار مبتلایان به کرونا در آمریکا


شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان روز چهارشنبه گزارش داد: شمار مبتلایان به ویروس کرونا در ایالت واشنگتن (تا لحظه مخابره این خبر) به بیش از ۲۷۰ نفر رسیده  و شمار جانبخاتگان نیز ۲۴ نفر اعلام شده است.

این رسانه تصویری آمریکایی افزود: پس از ایالت واشنگتن، ایالت نیویورک از لحاظ مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا می باشد که هر ساعت بر تعداد مبتلایان افزوده می شود، تاکنون نیز در ۱۸ ایالت از آمریکا به علت شیوع ویروس کرونا وضعیت اضطراری اعلام شده است.

سی‌ان‌ان همچنین گزارش داد شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا  طی سه روز گذشته سه برابر شده است.

هشدار فرماندار واشنگتن نسبت به جهش  مبتلایان به کرونا به ۲۵۰هزار نفر- درصدد دریافت بودجه یکصد میلیون دلاری

«جی انسلی»  (Jay Inslee) فرماندار ایالت واشنگتن در یک کنفرانس خبری از افزایش فزاینده مبتلایان در این ایالت ابراز نگرانی کرد و گفت: ما شاهد آن هستیم که اپیدمی این ویروس روزانه دو برابر می شود، باوجود این تلاش شده تا مانع شیوع آن شویم.

فرماندار ایالت واشنگتن اعلام کرد که تعداد مبتلایان تاکنون به ۲۷۰ نفر رسیده و می تواند این تعداد به یک هزار نفر فرد نیز برسد،

وی افزود: این بسیار ناراحت کننده است که اپیدمی این چنین با سرعت فراگیر می شود، چنانچه  امروز ما یکهزار فرد آلوده به این ویروس را داشته باشیم و اقدامی جدی صورت ندهیم، آنگاه طی هفت تا هشت هفته شمار مبتلایان به ۶۴ هزار نفر  در ایالت واشنگتن برسد و یک هفته پس از آن این تعداد به ۱۲۰ هزار فرد مبتلا و در هفته بعد از آن نیز به یک چهارم میلیون نفر (۲۵۰ هزار) آلوده به این ویروس را داشته باشیم.

سی ان ان گزارش داد: فرماندار ایالت واشنگتن به دنبال گرفتن بودجه ۱۰۰ میلیون دلاری از دولت فدرال جهت مقابله با این ویروس دراین ایالت است.

این گزارش حاکی است بسیاری از اماکن عمومی مانند مدارس، مکان های مذهبی در ایالت واشنگتن بسته شدند.

از دی‌ماه امسال و شیوع کرونا در چین تاکنون نزدیک به ۱۲۰ هزار نفر در ۱۱۸ کشور جهان مبتلا شده، بیش از ۴ هزار و ۳۰۰ نفر جان باخته و افزون بر ۶۶ هزار نفر نیز بهبود یافته‌اند.

در آمریکا نیز براساس جدیدترین آمارها یک هزار و۱۰ نفر به کرونا مبتلا شده که ۳۱ نفر از آنها جان باخته اند.

براساس توصیه‌های سازمان جهانی بهداشت، دولت‌های بسیاری از کشورهای درگیر با ویروس کرونا مردم را به پرهیز از دست دادن با یکدیگر تشویق می‌کنند تا از شیوع بیشتر آن جلوگیری شود.

///— ترجمه شنیداری سی ان ان –//

https://nbcmontana.com/news/nation-world/washington-governor-۶۴۰۰۰-coronavirus-cases-by-may-if-we-dont-take-action

**۱۳۰۲**منبع خبر

گرد آوری : http://parinaz.net/

Comments are closed.