مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله حادثه : امامت سرمایه گران سنگ اسلام است

9

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس حوادث

امامت سرمایه گران سنگ اسلام است


به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله مصطفی علما روز دوشنبه در ستاد دهه امامت و ولایت که در بیت امام جمعه کرمانشاه برگزار شد، افزود: شان امامت مانند قرآن کریم از عمق برخوردار است همان گونه که قرآن در همه زمان ها حرف و مطلب جدید برای گفتن دارد، امامت نیز عمق و حرف دارد.

ایت الله علما در ادامه با اشاره به اینکه کتب اهل تسنن در شان امام علی (ع) و اهل بیت بیش از ۱۱ هزار روایات نقل کرده اند، گفت: امامت قابل انکار نیست.

وی در ادامه با اشاره به ایستادگی و مقاومت مردم ایران در مقابل آمریکا آن را از برکات امامت و ولایت دانست و گفت: این امامت است که به مردم ما جرائت داده تا ایثار و از خودگذشتگی کنند.

در آیین های عید غدیر خم باید شان اهل تسنن رعایت شود

امام جمعه کرمانشاه با اشاره به اینکه استان کرمانشاه بیش از ۴۰۰ هزار نفر اهل تسنن دارد و آنها نیز به اهل بیت ارادت خاصی دارند، گفت: در تمام آیین ها باید مراعات مسائل را بکنیم و مطالب بیان شده براساس مستندات و مستدل باشد زیرا حرف مستدل قانع کننده است و هیچکس نمی تواند آن را رد کند.

آیت الله علما با بیان اینکه حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری همواره بر بصیرت بخشی، آگاهی بخشی و رشد افکار در مورد امامت تاکید داشته اند، گفت: در بحث اگاهی بخشی عید غدیر خم باید تبلیغات عاقلانه، آگاهانه و با معنا انجام شود تا نسل جوان و آینده پذیرای آن باشند.

وی با بیان اینکه نسل جوان و آینده را باید با کوله بار سنگینی از دانش در باره امامت و ولایت رشد دهیم، گفت: در ترویج و تبلیغات در مورد عید سعید غدیری باید کاملاً آگاهانه و عاقلانه رفتار کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه همچنین اطعام در روز عید غدیر خم براساس موقوفاتی که در این باره هست را مورد تاکید قرار داد و گفت: پیشینیان ما برای حفظ این عید بزرگ تلاش کردند و موقوفاتی نیز به آن اختصاص داده اند لذا ما نیز برای حفظ آن باید تلاش و برنامه هایی برای زنده نگه داشتن آن اجرا کنیم.

آیت الله علما با اشاره به چراغانی و آذین بندی معابر و خیابان ها در ایام دهه امامت و ولایت گفت: فقط نباید به ظواهر توجه کنیم باید بیشتر به گفته حضرت امام (ره) به باطن این اعیاد و درس ها و ماندگاری آن توجه کنیم که محتوایی برای بصیرت بیشتر دادن به افراد باشد.

دهه امامت و ولایت امسال از ۲۱ مرداد تا ۲۹ مرداد همزمان با عید سعید قربان آغاز و با عید سعید غدیر پایان می یابد

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت، ۱۴ شهرستان و ۲ هزار و ۶۲۲ روستا دارد.

۳۲۰۹/‏۸۰۶۶‬منبع خبر

گرد آوری : https://parinaz.net/

Comments are closed.