مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله حادثه : افزایش امکانات بهزیستی در شناسایی موارد کودک آزاری

5

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس حوادث

افزایش امکانات بهزیستی در شناسایی موارد کودک آزاری


رضا جعفری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با راه اندازی اورژانس اجتماعی در شهرها، امکانات تازه ای به شهر داده می شود تا آسیب های زیرپوستی و مکتوم، شناسایی شوند.

وی اضافه کرد: آمار شناسایی موارد کودک آزاری در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶، ۲۰ درصد افزایش داشته که به معنای رشد آسیب نیست بلکه توانمندی برای شناسایی آسیب ها بیشتر شده است تا موارد کودک آزاری شناسایی شود و گزارش و ارجاعات لازم انجام شود.

لزوم همراهی مردم در افشای آسیب های پنهان

رئیس اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی کشور اظهار داشت: کودک آزاری، آسیب پنهان است و در خانه ها انجام می شود ممکن است قربانیانِ کودک آزاری، سالیان این خشونت را با خود یدک بکشند و هیچگاه نتوانند درد خود را درمان کنند و برخورد با مرتکبان معطل بماند.

جعفری افزود: بنابراین لازم است آحاد جامعه همراه با توسعه اورژانس اجتماعی، نقش و مسئولیت خود را در برابر کودکان ایفا کنند و مردم در صورت اطلاع از موارد کودک آزاری آن را به اورژانس اجتماعی با شماره ۱۲۳ اطلاع دهند.

وی تاکید کرد:  اگر دیگر اقشار نتوانند نقش خود را در پیشگیری از کودک آزاری ایفا کنند، اقدامات اورژانس اجتماعی به تنهایی، راه به جایی نخواهد برد.

به گفته جعفری، کودک آزاری رتبه اول را در خشو نت های خانگی به خود اختصاص داده است.

گفتنی است اورژانس اجتماعی با شماره تلفن ۱۲۳ یکی از خدمات پیشرو سازمان بهزیستی برای حمایت های روانی و اجتماعی افراد در معرض آسیب و آسیب دیده اجتماعی مانند کودکان و زنان در معرض خشونت یا آزار دیده است که به ویژه برای موارد کودک آزاری، همسرآزاری، معلول آزاری و سالمند آزاری و اقدام کنندگان خودکشی فعالیت می کند.منبع خبر

گرد آوری : http://parinaz.net/

Comments are closed.