مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله حادثه : اعتبار پروانه اشتغال به کار اتباع خارجی در قزوین تمدید شد

1

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس حوادث

اعتبار پروانه اشتغال به کار اتباع خارجی در قزوین تمدید شد


رضا گروسی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: کارفرمایانی که کارشناسان اتباع خارجی را در مجموعه خود به کار گرفته‌اند برای تمدید پروانه اشتغال آنها تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری نیازی به مراجعه به ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ندارند.

وی با اشاره به طرح غربالگری نیروی کار، اضافه کرد: اکثر واحدهای تولیدی استان برای غربالگری کارگران به وسیله کارشناسان بهداشت مستقر در شرکت اقدام کرده‌ و اقدامات پیشگیرانه از جمله تب سنجی، ضدعفونی ورودی کارگاه به صورت مستمر و اجبار به استفاده از وسایل ایمنی فردی از قبیل ماسک، دستکش و فاصله گذاری اجتماعی را اجرا نموده‌اند.

گروسی افزود: پروتکل‌های بهداشتی و توصیه‌های عمومی برای پیشگیری از ابتلا به کرونا و قطع زنجیره شیوع آن به واحدهای تولیدی استان ابلاغ شده است و در رصدها و بازدیدهای میدانی نیز بر اجرای اقدامات مشاوره‌ای و پیشگیرانه طبق دستورالعمل‌های وزارت بهداشت تاکید گردید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، اضافه کرد: با توجه به تعطیلی بسیاری از مشاغل بر اثر شیوع کرونا، بیمه بیکاری به تمامی کسانی که مشمول قانون کار و تامین اجتماعی هستند پرداخت می‌شود و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سامانه مربوط ثبت نام کنند.

گروسی افزود: تاکنون ۶ هزار و ۵۰۰ نفر در این زمینه ثبت نام کرده اند که پرونده‌های آنها در مراحل رسیدگی و اعلام نتیجه به متقاضیان قرار دارد.منبع خبر

گرد آوری : http://parinaz.net/

Comments are closed.