مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله حادثه : استاندار تهران: در جنگ اقتصادی به تلاش همه ارکان نظام نیاز داریم

2

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس حوادث

استاندار تهران: در جنگ اقتصادی به تلاش همه ارکان نظام نیاز داریم


به گزارش خبرنگار ایرنا، انوشیروان محسنی بندپی روز پنجشنبه در نشست مشترک مسئولان و صاحبان صنایع ورامین با وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهارداشت: کمبود نقدینگی تولید کننده را با مشکل جدی مواجه کرده و صاحبان صنایع برای ادامه فعالیت نیازمند سرمایه در گردش هستند که رفع این مشکل به همراهی مجلس با دولت برای حمایت از تولید کنندگان نیاز دارد.

وی با بیان اینکه تولید کنندگان، سربازان جبهه اقتصاد مقاومتی هستند که در خط مقدم مقابله با تحریم‌های غرب ایستاده‌اند گفت: رهبر معظم انقلاب سال ۱۳۹۸ را به عنوان رونق تولید نامگذاری کرده‌اند و این مهم را باید به فال نیک گرفت چرا که توجه به این مهم به اوج گرفتن رشد اقتصادی کشور منجر می‌شود.

محسنی بندپی افزود: تولید کننده، عاشق تولیدش است بنابراین تمامی مسئولان وظیفه دارند با نگاه حمایتی، به یاری این افراد بشتابند.

وی با اشاره به برگزاری مداوم جلسات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در استان تهران گفت: برگزاری مستمر این جلسات به خروجی مناسبی در حمایت از تولید کنندگان، حفظ اشتغال موجود و توسعه فرصت‌های شغلی جدید منجر می‌شود.

فرماندار ورامین نیز کمبود نقدینگی و سرمایه در گردش را مهمترین مشکل صاحبان صنایع این شهرستان برشمرد و گفت: با ارائه تسهیلات ارزان قیمت می توان مشکل آنان را برطرف کرد.

حسین کاغذلو اظهارداشت: افزایش قیمت ارز، مشکلاتی را برای صاحبان صنایع یه ویژه واحدهای خارج از شهرک های صنعتی ایجاد و آنان را در ادامه تولید با مشکل مواجه کرده است.

وی افزود: برخی از این واحدها برای تهیه مواد اولیه داخلی و خارجی با مشکل جدی مواجه شده اند که می توان با ارائه تسهیلات ارزان قیمت آنان را در ادامه فعالیت های تولیدی یاری رساند.

فرماندار ورامین گفت: وجود تنها شهرک صنعتی تخصصی چرم استان تهران با دباغی سالانه ۱۴ میلیون جلدچرم سبک و سنگین و صادرات ۷۰ درصد آن به صورت سالامبور (چرم خام) تنها بخشی از ظرفیت های شهرستان است که در صورت توجه می توان از خام فروشی این فراورده مهم جلوگیری کرد.

وی ایجاد نشدن صندوق عوارض حاصل از صادرات سالامبور، قرار گرفتن واحدهای شهرک صنعتی در فهرست صنایع آلاینده، تأمین نقدینگی واحدهای چرم برای تهیه مواد اولیه به ویژه چرم خام و فرسوده بودن ماشین آلات چرمسازی را به عنوان مهمترین مشکلات واحدهای چرم یاد کرد.

کاغذلو اظهارداشت: سورت ۹۵ درصد از روده کشور در ورامین انجام می شود و این صنعت میلیون ها دلار برای کشور ارزآوری دارد.

کاغذلو خام فروشی را به عنوان یکی از چالش های مهم معادن ورامین یاد و بیان کرد: در حال حاضر شهرستان هفت معدن دارد که سه واحد آن تعطیل است.

وی گفت: باتوجه به کاهش میزان بارندگی در سال های اخیر، برداشت سولفات سدیم از معاون شهرستان توجیه اقتصادی ندارد و ایجاد نشدن واحد فرآوری ماده معدنی سلستین و خام فروشی این ماده، مشکلاتی را برای معدن داران به وجود آورده است.

فرماندار ورامین افزود: برای احداث واحد فرآوری ماده معدنی سلستین، به ۲۵۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

وی اظهارداشت: ورامین در حوزه کشاورزی نیز از ظرفیت های ویژه ای در تولید محصولات زراعی، غلات، پسته، تولیدات گلخانه ای، گوشت قرمز و شیر برخوردار است.

به گفته کاغذلو ورامین با تولید ۱۲۳ هزار تن شیر رتبه دوم در استان، با ۲۱ هزار و ۸۴۴ تن تخم مرغ رتبه سوم، ۲۲۵ هزارتن ذرت علوفه‌ای رتبه سوم، ۱۱۵ هزار و ۲۰۰ تن سبزی و صیفی‌جات رتبه سوم و ۱۵۰ تن ماهی در سال رتبه سوم استان تهران را در اختیار دارد.

شهرستان ورامین با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.

تهرام / ۷۲۵۴/‏‬ ۱۰۰۸منبع خبر

گرد آوری : https://parinaz.net/

Comments are closed.