مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله حادثه : ارزیابی خسارتهای زلزله در مسجدسلیمان شروع شد

1

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس حوادث

ارزیابی خسارتهای زلزله در مسجدسلیمان شروع شد


مسعود انصاریان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: خوشبختانه خسارات وارده به منازل شهری و روستایی این شهرستان براثر زلزله روز دوشنبه گسترده نبوده و پس از پایان گروه های ارزیاب بنیاد مسکن حاضر در منطقه، میزان خسارات به تفکیک به صورت رسمی و قطعی اعلام می شود.
وی با بیان اینکه تا کار گروه های ارزیاب بنیاد مسکن به سرانجام نرسیده نمی توان حجم خسارات وارده را برآو رد کرد، افزود: پس از ارزیابی کامل، نسبت به تامین اعتبار لازم و تشکیل پرونده برای بازسازی منازل آسیب دیده اقدام می شود.
انصاریان افزود: براساس مشاهدات گروه های اعزامی بنیاد مسکن، هیچکدام از منازل روستایی به خصوص بخش گلگیر” که کانون اصلی این زلزله بوده است نیاز به آوار برداری نداشته و تنها برخی سقف های منازل روستایی ترک برداشته است.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خوزستان در ادامه افزود: چند دستگاه ماشین آلات سنگین از ستادهای شهرستانی بنیاد مسکن در منطقه زلزله زده مسجد سلیمان حضور دارند تا در صورت نیاز مورد استفاده قرار گیرد.
وی گفت: اظهارنظر قطعی در خصوص میزان خسارات وارده به منازل مردم در شهرستان زلزله زده مسجد سلیمان در شرایط فعلی به مثابه تشویش اذهان عمومی است از این رو توصیه می شود مردم اخبار و اطلاعات حادثه زلزله را تنها از رسانه های معتبر و رسمی دریافت کنند.
زلزله ۵.۷ ریشتری مسجدسلیمان که مرکز اصلی آن بخش “گلگیر” از توابع این شهرستان بوده و لرزه آن در بسیاری از شهرهای استان از جمله کلانشهر اهواز احساس شد تاکنون ۱۳۵ مصدوم برجا گذاشته است.
گروه های امداد و نجات هلال احمر، فوریت های پزشکی و ۲ فروند بالگرد امدادی همچنان در منطقه مسجدسلیمان در ۱۲۰ کیلومتری شمال اهواز حضور دارند.
محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام روز سه شنبه با شرکت در نشست فوق العاده بحران مسجدسلیمان، آخرین وضعیت امدادرسانی به مردم را مورد بررسی قرار داد.
۶۰۶۵/‏۶۰۰۲منبع خبر

گرد آوری : https://parinaz.net/

Comments are closed.