مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله حادثه : اردوگاه پناهجویان سوری در عراق به دلیل شیوع کرونا مسدود شد

3

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس حوادث

اردوگاه پناهجویان سوری در عراق به دلیل شیوع کرونا مسدود شد


روزنامه «الوطن» سوریه روز دوشنبه نوشت: درهای این اردوگاه از شنبه گذشته پس از محرز شدن ابتلای یکی از پزشکان داخل اردوگاه به کرونا، توسط مسئولان بهداشتی عراق بسته شده است.  

به نوشته این روزنامه، یک منبع مسئول در اداره بهداشت دهوک به «شفق نیوز» گفته است که پس شناسایی این مورد ابتلا به کرونا در این اردوگاه، تیم پزشکی با ورود به داخل اردوگاه، اقدام به انجام آزمایشهای شناسایی مبتلایان از افرادی که با این پزشک در ارتباط بودند، کرد.  

وی با اشاره به اینکه مسئولان بهداشتی دهوک منتظر نتایج آزمایش‌های گرفته شده در این اردوگاه از افراد مشکوک به ابتلای ویروس کرونا هستند، افزود: چنانچه تشخیص داده شود که افراد بیشتری در اردوگاه دومیز به کرونا مبتلا شده‌اند، برنامه‌های بیشتری در آن اجرا خواهد شد.  

بر اساس اعلام سازمان ملل از ۹ دسامبر سال ۲۰۱۹ در شمال غربی سوریه حدود ۴۹۰ هزار نفر آواره شده‌اند که  بیش از ۸۰ درصد این آوارگان زنان و کودکان هستند.  

دولت محلی کردستان عراق،  شمار آوارگان سوری که به این منطقه مهاجرت کرده‌اند را بیش از هشت هزار نفر اعلام کرده‌اند.  

پیشتر مسئولان استان دهوک عراق اعلام کردند که سوری‌های ساکن شمال شرق سوریه در پی حمله نظامی ترکیه (۱۷ مهر ۹۸) با فرار از مناطق درگیری، خود را به اقلیم کردستان عراق رسانده‌اند.  

سوریه از سال ۱۳۸۹ درگیر بحران ناشی از حمایت تروریست‌ها از سوی کشورهای همسایه، غربی و رژیم صهیونیستی است و این بحران این روزها وارد دهمین سال خود شده است. 

اواخر فروردین امسال و در پی شیوع ویروس کرونا سازمان ملل با ارائه گزارشی نسبت به وضعیت پناهجویان سوری در اردوگاه‌ها از جمله اردن و عراق ابراز نگرانی کرد و به منظور کمک به این پناهجویان خواستار خاتمه کامل جنگ در این کشور شده بود و از همه طرف‌ها و کسانی که بر تنش‌ها در این منطقه تأثیر می‌گذارند، ‌خواسته بود تا طبق قوانین بین‌المللی برای حفاظت از غیر نظامیان تعهدات خود را عملیاتی کنند. منبع خبر

گرد آوری : http://parinaz.net/

Comments are closed.