مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

زمزمه افزایش یارانه‌ نقدی در اسفند

11
خبرهای شنیده از برخی دستگاههای دولتی حاکی است، احتمالاً یارانه نقدی اسفند ماه افزایش خواهد یافت و فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها نیز از سال آینده کلید خواهد خورد.
— – — – — – — – — – — – — – — – — – — – — – — – — – —
 
 
در ادامه مطلب…
 
 

به گزارش فان مهر به نقل از فارس، فاز اول هدفمند سازی یارانه ها از آذرماه سال گذشته کلید خورد و با اجرای این قانون ماهانه ۴۵۵۰۰ تومان به هر ایرانی یارانه اختصاص یافت.

اجرای فاز دوم هدفمندسازی یارانه ها طی ماههای گذشته چندین بار از سوی مسئولین وعده داده شد و رئیس جمهور نیز پیش از این از اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها در سال جاری خبر داده بود.

در عین حال مسئولان دولتی به ویژه وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز تاکید کرده بودند که قبل از اجرایی شدن فاز دوم هدفمندی یارانه ها و افزایش قیمت حاملهای انرژی، میزان یارانه نقدی افزایش خواهد یافت.

یک مقام مسئول دولتی در این زمینه به خبرنگار فارس خبر داد که احتمالاً یارانه نقدی اسفند ماه بر اساس فاز دوم هدفمندی یارانه ها پرداخت می شود لذا رقم یارانه اسفندماه بیشتر از ماه های قبل از آن خواهد بود.

وی با تاکید بر این مساله که هنوز افزایش یارانه ها قبل از سال قطعی نشده و در حد احتمال قوی است، افزود: قطعاً اجرای فاز دوم قانون هدفمند کردن یارانه ها و افزایش قیمتها در سال ۹۱ خواهد بود ولی احتمالاً یارانه نقدی اسفند ماه در نیمه دوم این ماه پرداخت می شود و رقم یارانه نقدی آن نیز بیش از ۴۵۵۰۰ تومان کنونی است.

دولت پیش از این از برنامه ریزی برای حذف ۱۰ میلیون پردرآمد از لیست یارانه ها خبر داده و اعلام کرده بود که با این افراد نامه نگاری خواهد شد تا به طور داوطلبانه از دریافت یارانه انصراف دهند.

Leave A Reply

Your email address will not be published.