مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

بهترین جا برای وسایل برقی کوچک

51

بهترین جا برای وسایل برقی کوچک

آشپزخانه های ما مملو از وسایل برقی کوچکی شده اند که ضمن آسان کردن کارها بخش زیادی از فضای آشپزخانه را اشغال میکنند.وسایل برقی

وسایل برقی

امروزه وسایل برقی کوچک دیگر جزئی از نیازهای خانم های خانه دار در آشپزخانه شده اند:تسترها برای یک نان تست داغ در صبحانه، مخلوط کن ها برای پختن یک دسر خوشمزه، غذاسازها برای خرد کردن بدون زحمت اضافی، بخارپزها برای یک غذای سالم تر، قهوه سازها برای یک قهوه داغ در این روزهای سرد، جاروهای شارژی کوچک به جای جارو های دستی پر گرد و غبار و …. که هر کدام به نوعی زندگی را برای ما ساده تر می کنند.

جای وسایل برقی کوچک در آشپزخانه

اما این وسایل را هنگامی که از آن ها استفاده ای نمی کنیم کجا قرار می دهیم؟ چگونه می توان آن ها را در دسترس قرار داد بدون این که فضای زیادی از پیش خوان ها را اشغال کنند؟

فضای کابینت ها در آشپزخانه
اگر یک کابینت بزرگ یا انباری در آشپزخانه ندارید از قسمتی از یک کابینت مرتفع استفاده کنید. درهایی به این کابینت اضافه کنید که کاملا از جایشان خارج شوند و این وسایل را در درون یک قفسه کشویی قرار دهید تا به راحتی به آن ها دسترسی داشته باشید.
می توانید این وسایل را در گوشه ای از آشپزخانه و زیر فضای دو کابینت قرار دهید تا هرگاه خواستید آن ها در دسترس باشند.

کابینت های مخصوص
شما هم چنین می توانید یک کابینت را به وسایل برقی کوچک آشپزخانه اختصاص دهید. یکی از کاربردهای رایج این کابینت ها نگهداری از مخلوط کن است. اگر این وسایل در قفسه های کشویی قرار بگیرند دسترسی به آن ها راحت تر خواهد بود.
از هر سانتی متر از فضا استفاده کنید. با وجود انواع مختلف کابینت ها ایجاد فضای نوآورانه و خاص در آشپزخانه کار ساده ای است.

کمدی کوچک برای وسایل برقی
یک فضای شبیه یک کمد مکان بسیار خوبی برای نگهداری از تمام وسایل برقی کوچک است. سعی کنید قفسه های این کمد کشویی باشد تا به سادگی بتوانید از آن ها استفاده کنید. وقتی کارتان با تستر، مخلوط کن، و یا غذاساز تمام شد آن ها را سر جای خود گذاشته و در کمد را ببندید.

قهوه ساز امروز در بسیاری آشپزخانه ها وجود دارد. معمولا این دستگاه کوچک فضای زیادی از سطح پیش خان های آشپزخانه را به خود اختصاص می دهد. سعی کنید این دستگاه را در یک کابینت مخصوص و دور از فضای اصلی کار قرار دهید. این کار باعث می شود کسی که می خواهد یک قهوه برای خود درست کند مزاحمتی برای فرد مشغول به کار در آشپزخانه ایجاد نکند.
اگر کابینتی برای قرار دادن قهوه ساز ندارید سعی کنید آن را در گوشه ای از آشپزخانه بگذارید.

قفسه ای در انباری آشپزخانه
قرار دادن این وسایل در انباری آشپزخانه ایده بسیار خوبی است به ویژه این که انباری منظم و سازماندهی شده باشد. یک جفت در کشویی دسترسی را به انباری آسان کرده و آن را تبدیل به امتدادی از آشپزخانه می کند.
اگر بودجه شما اجازه می دهد، سعی کنید یک فضای توکار مخصوص قهوه ساز در آشپزخانه خود طراحی کنید.

پیش خانی در گوشه آشپزخانه
اگر فضای کافی در آشپزخانه دارید می توانید پیش خانی را به نگهداری از وسایل برقی کوچک اختصاص دهید. این کار باعث می شود نسبت به همیشه از این وسایل استفاده بیش تری بکنید.

 

گردآوري : iranstyle.ir

Comments are closed.