مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

استقبال از داماد شاه با پرتاب تخم مرغ

9

به گزارش فان مهر به نقل از ایسنا،ایناکی اوردانگارین” داماد پادشاه اسپانیا، متهم به پولشویی و فرار از پرداخت مالیات است و متهم اصلی یکی از بزرگ‌ترین پرونده‌های فساد مالی اسپانیا است.

 

— – — – — – — – — – — – — – — – — – — – — – — – — – —

 

 

در ادامه مطلب…

 

 

وی داماد خوان کارلوس، پادشاه اسپانیا است و خود یکی از اعضای یک خانواده معروف در این کشور است.

وی هنگام ورود به دادگاه در شهر “پالما” واقع در مایورکای اسپانیا با اعتراض مردمی روبه‌رو شد و معترضان به سمت او تخم‌مرغ پرتاب کردند.

در این دادگاه، اوردانگارین با سوالات دادستانان مواجه شد، در حالی که چندین وکیل تلاش داشتند از وی دفاع کنند.

اوردانگارین که پیشتر سابقه حضور در تیم ملی هندبال اسپانیا و شرکت در رقابت‌های المپیک را دارد، در این دادگاه اظهار داشت: من امروز اینجا آمده‌ام تا بیگناهی خود را ثابت کنم. من وظایف شغلی‌ام را به خوبی انجام دادم و تصمیمات درست و شفافی اتخاذ کرده‌ام.

یکی از اتهامات وارده به او کسب درآمد به دنبال جمع‌آوری میلیون‌ها یورو از طریق سازمان‌های غیرانتفاعی و موسسات خیریه است.

گفته می‌شود وی درآمدهای خود را به این موسسات منتقل می‌کرده و این موسسات این پول‌ها را به بانک منتقل می‌کردند تا از این طریق مالیاتی پرداخت نشود.

معترضان در مقابل دادگاه پلاکاردی با خود حمل می‌کردند که بر روی آن نوشته شده بود “خوان کارلوس اگر می‌دانستی چرا ساکت ماندی”.

اوردانگارین متهم به پولشویی و فرار از پرداخت مالیات است. وی ریاست یک موسسه غیرانتفاعی را برعهده داشته و گفته می‌شود او از این طریق برای واریز درآمدهای مالی خود به بانک استفاده کرده است.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.